امروز : یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 12 آوریل, 2015 | ساعت انتشار خبر : 11:00 | تعداد بازدید : 2064 نفر | امتیاز خبر :
 • ۸۵۰ دانشجو از ۱۸ استان در پردیس فرهنگیان پیشوا تحصیل می کنند

    به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، موضوع علم و علم آموزي و پرداختن به مسائل فرهنگي در شهرستان پيشوا از ديرباز مورد توجه و عنايت بوده است. کمتر کسي است که نام پيشوا ...

  رئیس دانشگاه پردیس فرهنگیان پیشوا از تحصیل ۸۵۰ دانشجو از ۱۸ استان کشور در این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: مردم مومن و فرهنگ دوست شهرستان پیشوا، میزبانی شایسته ای را از دانشجویان ما در این مدت داشته اند.

  850 دانشجو از 18 استان در پردیس فرهنگیان پیشوا تحصیل می کنند

   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، موضوع علم و علم آموزی و پرداختن به مسائل فرهنگی در شهرستان پیشوا از دیرباز مورد توجه و عنایت بوده است. کمتر کسی است که نام پیشوا را شنیده باشد و نام مرکز تربیت معلم زینبیه برای وی نا مأنوس باشد .

  با تغییراتی که وزارت آموزش و پرورش در سطوح مراکز آموزش عالی خود ایجاد کرد تربیت معلم زینبیه نیز به پردیس فرهنگیان تغییر نام داد اما این تغییر، ماهیت این فضای علمی را تغییر نداد.

   

  فاطمه ممیزی رئیس پردیس فرهنگیان پیشوا در توضیح موقیعت جغرافیایی دانشگاه فرهنگیان پیشوا گفت: این دانشگاه از نظر موقعیت مکانی جغرافیایی درجنوب شرق استان تهران قرار گرفته است و شهرستان پیشوا منطقه ای است دارای بافت سنتی و معنوی که از نظر مزیت های معنوی درجوار امامزاده جعفربن موسی الکاظم(علیه السلام) واقع شده است.

   

  رئیس پردیس فرهنگیان پیشوا اظهار داشت: :در هر استان دو واحد دانشگاه تربیت معلم وجود دارد که یکی ویژه آقایان و دیگری ویژه بانوان است واین برای شهرستان پیشوا افتخار و امتیاز است که دانشگاه دولتی دخترانه فرهنگیان استان تهران در آن واقع شده است.

   

  ممیزی تصریح کرد: از سال ۹۱ که به عنوان دانشگاه تربیت معلم دانشجو جذب کردیم، در سال اول حدود ۷۰۰ دانشجو پذیرش داشتیم وازهمان سال اول دانشگاه گنجایش حجم وسیع دانشجو را نداشت و با مشکلات مالی، کمبود کلاس و نیرو مواجه شدیم. در حال حاضر دانشگاه هفت استاد موظف و۹۰ استاد غیر موظف دارد که در هشت رشته آموزشی مشغول به تدریس هستند. بُعد مسافت باعث شده که دسترسی ما به اساتید مجرب کاهش پیدا کند ولی با این وجود بهترین استادان و دکتران موجود و موظف آموزش وپرورش را در اختیار داریم.

   

  وی افزود: دانشجویان تربیت معلم پس از گذراندن کنکور و کسب رتبه مورد نیاز، چندین مصاحبه و گزینش را پشت سر می گذارند و افراد لایق پذیرفته می شوند که از مزیت های این دانشگاه جذب و استخدام دانشجو است و آنان به محض ورود، تعهد خدمت دارند و به همراه تحصیل امتیازاتی را کسب می کنند.

   

  این مسئول افزود: در حال حاضر ۸۵۰ دانشجو داریم که نیمی از آنها از ۱۷ استان دیگر هستند و در خوابگاه دانشگاه اقامت دارند. این دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی به شهرهای خود باز می گردند.

   

  رئیس پردیس فرهنگیان پیشوا در ادامه بیان داشت: : دانشگاه فرهنگیان دانشگاه نو پایی است که دوره گذر را طی می کند. با توجه به اینکه بودجه دانشگاه بسیار کم است ولی دانشگاهی است که دانشجویان به دلیل سطح علمی و کسب رتبه بالا با توقع زیاد وارد می شوند و می خواهند از مناسب ترین امکانات، تکنولوژی، فیزیکی، کلاس و اساتید و مواردی از این دست، برخوردار باشند.

  رئیس پردیس فرهنگیان پیشوا به کمبود کلاس های آموزشی این دانشگاه اشاره کرد و تصریح کرد: به دلیل فاصله زیاد دانشگاه از تهران و دور بودن از امکانات تفریحی، فضای سبز و همچنین امکانات کم دانشگاه باعث مشکلاتی برای ما شده است. از اداره آموزش و پرورش می خواهیم کسر ۴۵ درصدحقوق دانشجویان سابق به موقع انجام شود چون دانشگاه نیازهای مالی خود را از این حساب برطرف می سازد.

   

  ممیزی با اشاره به اینکه دانشگاه به کمک و همکاری مسئولین و خیرین نیازمند است افزود: اگر خیرین مدرسه می سازند ما معلم می سازیم. مدرسه یک فضای فیزیکی است که معلم به آن حیات می بخشد، اگر شما خیرین کمک کنید ما برای معلم امکانات فراهم می کنیم، به طبع خیرات و مبرات آن بسیار و باقیات وصالحات آن برای خیرین خواهد بود، اگر معلم امروز با تکنولوژی آشنا نباشد، کلاس ها هم هرچقدر مجهز باشند کاربر چطور می تواند استفاده کند بنابراین ما از خیرین، مدیران و مسئولین محترم تقاضا داریم به ما کمک کنند و با اهداف ما همسو شوند و برای حفظ وحمایت از دانشجویان و رشد فرهنگی شهر باید همه با هم تلاش کنیم.

   

  رئیس پردیس فرهنگیان شهرستان پیشوا در پایان با توضیح اینکه مردم هر شهر معرف شخصیت و فرهنگ همان شهر هستند تصریح کرد: مردم مومن و فرهنگ دوست شهرستان پیشوا که دارای فرهنگ غنی افتخار و حماسه در دوران دفاع مقدس هستند، میزبانی شایسته ای را از دانشجویان ما در این مدت داشته اند.

   199 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای