امروز : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۳ شهریور, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۶:۰۶ | تعداد بازدید : 16347 نفر | امتیاز خبر :
 • ملتی که شهید رجبی ها داده است برای نان ،مسائل دیگر بوجود نمی آورد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به فرمایشات مقام رهبری اظهار داشت: جنگ قوی رسانه ...

  ملتی که شهید رجبی ها داده است برای نان ،مسائل دیگر بوجود نمی آورد

  خطیب جمعه پیشوا گفت: مردم بدانند آینده کشور روشن است و تمام اینها دست اندازهای کوچک است، ملتی که شهید رجبی ها را داده و از جان بچه های خود گذشته است برای نان، مسائل دیگر را بوجود نمی اورد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به فرمایشات مقام رهبری اظهار داشت: جنگ قوی رسانه ای، فرهنگی ،اقتصادی و سیاسی که دشمن علیه جامعه اسلامی مخصوصا محور مقاومت راه انداخته است خطرناک ترو مخرب تر ازجنگ نظامی است.
  وی افزود:غفلت ما در چند سال اخیر باعث بازشدن پای صفحات مجازی در بین خانواده ها و جوانان و نوجوانان گردید و هیچ گاه به عواقب آن فکر نکردیم و بصیرت مردم را افزایش ندادیم.
  امام جمعه پیشوا بیان داشت:امروز مورد شدید ترین هجوم از ناحیه دشمن هستیم و امریکا با توهم تغییر ایران و تسلیم شدن ایران ،بعد از نقض برجام، پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط را داده است..
  وی با اشاره به تلاش دشمن در فضای مجازی برای شکستن مقاومت ملت ایران و ایجاد یاس گفت:هدف دستگاه رسانه ای دشمن در یک محور، مقتدر نشان دادن آمریکا و منزوی نمودن ملت ایران و در محور دیگر سیاه جلوه دادن وضعیت ایران و غیر قابل تحمل نشان دادن آن از سوی مردم ایران است.
  باقری افزود:القا فروپاشی اقتصاد کشور ، بزرگنمایی اعتراضات به حق مردم نسبت به مشکلات اقتصادی ، تشکیک در مبانی فرهنگ اسلامی والقا نا کارامدی ولایت فقیه و گره زدن تمام مشکلات کشور به رهبری و نیروهای انقلابی از دیگر اهداف دشمن در جنگ رسانه ای است.

  امام جمعه پیشوا اظهار کرد:دشمن امروز ملت ایران همان دشمن ضعیف چهل سال قبل است و قوی تر نشده است؛ به هم ریختگی وضعیت فرهنگی ،اقتصادی و اجتماعی کشورو وجود فساد گسترده و سازمان یافته در کشورباعث زانو زدن ملت ایران در مقابل جنگ رسانه ای شده است.
  وی افزود:جنگ رسانه ای دشمن برای از بین بردن دین ، اعتقادات ،راهپیمایی اربعین ، نذری ها و حرکت هیات عزاداری است،دشمن بداند اینها خطوط قرمزما هستند و از هر چه بگذریم از امام حسین ع نمی گذریم.
  باقری با تاکید بر نیاز بشر به مفاهیم عاشورا بیان نمود:آن که حافظ زیارت عاشوراوهیات های عزاداری است ،حافظ اربعین و راهپیمایی با شکوه آن نیز هست،جنگ جهانی با بیش از ۳۰ میلیون کشته و ویرانی های فراوان از یاد مردم رفته است اما روز به روز برعظمت حرکت سیدالشهدا بعد از گذشت ۱۴ قرن افزوده می شود.
  وی افزود:تا زمانی که مردم نیازمند مفاهیم عاشورا همچون آزادگی ، انسانیت، شرف ، و حریت هستند عاشورا و انقلاب اسلامی ماندگار است ؛انقلاب ماندگار است تا زمانی که امام حسین ع و عاشورا ماندگارهستند.
  خطیب جمعه پیشوا تاکید کرد: مسئولان توان مردم را در مقابله با جنگ همه جانبه باور کنند چرا که در ۸ سال دفاع مقدس ملت ایران در مقابل دشمن ایستادگی کرد ،وظیفه رسانه ها و تریبون دارها اعلام توانایی مردم در مقابله با دشمنان است.
  وی در ادامه گفت:عده ای می گویند مردم دین گریز هستند ،از انقلاب ناراحتند وپشیمان شده اند ،اینها اراجیف است ؛برگزاری مراسم تشییع شهدای گمنام در تهران با آن همه عظمت نشان از افزایش دینداری مردم است.
  باقری افزود:یکی ازشهدای پر افتخارپیشوا و مشهور به شهید شجاع جبهه های نبرد بعد از ۳۶ سال با اقتدار بازگشته است و روز دوشنبه مراسم تشییع این شهید را نیز با شکوه برگزار می کنیم.
  امام جمعه پیشوا با اشاره به وظایف رسانه ها و صدا و سیما برای خوراک دهی به مردم بیان کرد: وضعیت عدم مدیریت صحیح کشور وعدم نظارت واطلاع رسانی به مردم باعث سو استفاده دشمن و رسانه های بیگانه شده است و در این قضیه همه مقصر هستیم.
  وی افزود: وزیر دولت وقتی در یک مراسمی بگوید تحمل کنید چون خودتان رای داده اید، با این حرف غیر اخلاقی باعث ناامیدی مردم شده است به جای اینکه همدرد مردم باشد،سایت شرکت ایران خودرو محصولی پیش فروش می کند که معلوم نیست چه خودرویی است کار غیر قانونی و غیرشرعی است که ناشی از عدم نظارت دولت است .

  باقری در پایان گفت:مردم بدانند آینده کشور روشن است ،وضعیت امروز دست اندازهای کوچک است، ملتی که شهید رجبی ها را داده و از جان بچه های خود گذشته است برای نان، مسائل دیگر را بوجود نمی اورد.

   

   

   

  حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های عبادی نماز جمعه شهرستان پیشوا ضمن تسلیت ایام شهادت سیدالشهدا اظهار داشت:در زیارت پر مغز و پر معنای عاشورا مفهوم عبارت “والوترالموتور “یک معنای آن مانند نماز شب و یک رکعت وتر یعنی بی بدیل ، یگانگی و منحصر به فرد بودن خصایص فردی و اجتماعی سیدالشهدا ع است.

  وی افزود: قصد نداریم مقام سید الشهدا را بالاتر از پیغمبر ص و امیرالمومنین ع فرض کنیم ،اما اتفاقاتی برای سید الشهدا رخ داد که حتی برای پیغمبر رخ نداد وسیدالشهدا با این اتفاقات خود را نشان داد.

  امام جمعه پیشوا بیان داشت:معنای دیگر فراز زیارت عاشورا این است که
  سیدالشهدا با نقشه و برنامه ریزی از قبل پیش بینی شده تنها ماند و درگیری امام حسین ع مخفیانه نبود.

  وی افزود:درگیری آشکار سیدالشهدا و علی الخصوص دعوت سیدالشهدا از مردم در مراسم حج ، در بین راه مکه به کوفه و بیان اهداف ایشان از این قیام همگی نشان از علنی بودن این حرکت دارد.

  باقری گفت: نامه یزید برای بیعت گرفتن در مدینه یا بریدن سر سیدالشهدا ع در مکه نیز نشان از آگاهی یزید از حرکت سیدالشهدا است.

  وی افزود: امام حسین ع با تدبیر خود از آنجا خارج می شود و در مکه اعلام می کند هر که حاضر است به لقا خداوند برسد با من همراه شود.

  امام جمعه پیشوا بیان داشت:تمام ممالک اسلامی شام ، عراق ، حجاز ، کوفه ، بصره از این جریان آگاه شدند و با این حال امام حسین ع تنها ماند.

  وی در ادامه اضافه کرد:زمانی که شرایط جبهه دشمن را بررسی کنیم می ببینیم طرف مقابل سیدالشهدا یزید و عبیدالله بن زیاد هستند که هیچ نقطه مثبتی حتی در نظر مدح کنندگان آنها در زندگیشان وجود ندارد و در نظر بسیاری از اهل سنت واجب العن هستند.

  باقری بیان کرد:یکی از اشکالاتی که به امیرالمومنین برای عدم پذیرش خلافت او داشتند جوان بودن ایشان بود،درصورتی که این امر در مکتب شیعه قابل پذیرش نیست.

  وی افزود:مکتب شیعه مترقی و دارای فرهنگ متعالی است و در خصوص مساله امامت ،سه امام (امام جواد ع،امام هادی ع و حضرت ولیعصر عج( در دوران کودکی به امامت رسیدند؛ هیچ انشقاقی بین شیعه وتشتت و تفرقی بین شیعه وجود ندارد.

  امام جمعه پیشوا اظهار کرد:همگی قبول داریم منصب امامت یک منصب صوری نیست و واقعی است لذا شخصیتی مثل علی بن جعفر عموی امام رضا است و فرزند امام صادق ع که دوران امامت سه امام را درک کرده است، هر زمان که امام جواد ع در دوران کودکی وارد جلسه درس ایشان می شدند درس را تعطیل می کردند ودست ایشان را می بوسیدند.

  وی افزود:در مقابل اعتراض اطرافیان علی بن جعفر میگفتند خداوند من را لایق امامت ندانسته است و امام جواد ع را لایق دانسته است.

  باقری گفت: امام حسین ع در واقعه عاشورا ۶۰ ساله بودند و این ایراد که ایشان را به دلیل جوان بودن قبول نکنند صحیح نیست.

  امام جمعه پیشوا بیان نمود: با اینکه قلم نوشتن تاریخ در دست دشمن است یک نقطه سیاهی در زندگی سیدالشهدا ع نتوانستند بیابند و روز عاشورا امام حسین ع رو به دشمن می کند و می گوید به چه عذر و حرمی در مقابل من ایستاده اید و مگر نشنیده اید که پیغمبر فرموده است “من سرور جوانان اهل بهشت هستم”

  No views yet


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای