امروز : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 22 ژوئن, 2018 | ساعت انتشار خبر : 15:21 | تعداد بازدید : 20860 نفر | امتیاز خبر :
 • ضربه زدن به موقوفات یعنی ضربه زدن به وقف/حل مشکلات شهرستان با حل اختلافات امامزاده

    به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا اظهار داشت: امت اسلام از ابتدای تاریخ اسلام تاکنون بیشترین ضربه و ...

  ضربه زدن به موقوفات یعنی ضربه زدن به وقف/حل مشکلات شهرستان باحل اختلافات امامزاده

  خطیب جمعه پیشوا گفت:ضربه زدن به موقوفات یعنی ضربه زدن به اصل وقف و دین؛ و قانون باید مشخص کند که مالکیت این اموال برای امامزاده هست یا نه ؛اگرمشکلات امامزاده حل شود اقتصاد شهرستان ، دیانت ،فرهنگ حل خواهد شد.

   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا اظهار داشت: امت اسلام از ابتدای تاریخ اسلام تاکنون بیشترین ضربه و خنجرها را از کسانی که در ظاهر ادعای مسلمانی داشتند، خوردند.

  وی افزود:در انقلاب اسلامی بیشترین ضربه را از خودی ها و کسانی که یک مدت انقلابی بودند خوردیم و آنها به جهت نرسیدن به منافع دنیوی و مقام و منصب ضربه های فراوانی بر پیکره اسلام وارد نمودند .

  امام جمعه شهرستان پیشوا گفت: امروز ضرباتی که از وهابیت میخوریم و خیانت های که به کشورهای اسلامی ،کعبه،فلسطین و جبهه مقاومت میکنند کمتر از امریکا نیست،قبرستان ائمه بقیع را تخریب نمودند و اگر قدرتشان بیشتر شود کعبه و قبر پیامبر اکرم (ص) را تخریب می کنند.

  وی بیان نمود: در چند روزه اخیر بازماندگان فتنه۸۸ ،مدافعین یک قشر شکست خورده سیاسی،کسانی که به انقلاب ضربه های فراوان زدند نامه زدند و در کمال پررویی خواهان مذاکره با ترامپ هستند .

  باقری تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا بارها اعلام نموده است آنقدر به ایران فشار وارد می کند تا به مذاکره تن دهد،آمریکا و هم پیمانان آن زمانی از ما راضی می شوند  که از ارزشها ،دین ، معنویت و شهدای خود دست بر داریم.

  خطیب جمعه پیشوا ضمن گرامیداشت هفته قوه قضایه بیان داشت: افراد عادی و سیاستمداران نباید در صدد تضعیف قوه قضاییه بر آیند چرا که تضعیف قوه قضایه مساوی با زیر سوال رفتن امنیت کشور است.

  وی در ادامه اضافه کرد : در کلان باید قدردان عملکرد قوه قضاییه باشیم اما انتظارات بیشتری داریم که با مفسدین اقتصادی ،کسانی که در بدنه دولت با افزایش قیمت ها به وضعیت بد اقتصادی دامن می زنند و قاچاقچیان و دانه درشت ها برخورد جدی شود.

  باقری با اشاره به اینکه مساله کمبود آب در کشور جدی است بیان نمود: مساله آب بسیار جدی و بعنوان دومین مساله در دنیا است است و در ۱۰ سال اینده به بزرگترین بحران دنیا تبدیل خواهد شد، مخصوصا در کشور ایران که در کمربندی خشکسالی واقع شده است.

  وی افزود:انتظار ما از اداره آب و فاضلاب شهری و روستایی پیشوا برخورد جدی با کسانی است که به اندازه مصرف نمی کنند و باید باور کنیم مشکل جدی و اساسی است و در چند سال اینده جنگ ها بر سر مساله اب است.

  خطیب جمعه پیشوا با اشاره به اختلافات پیش آمده در آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) بر سر حدود اختیارات بیان داشت:در جلسه های خصوص و عمومی به دو طرف تذکرات فراوانی داده شده است و روحانیت نیز تجمعی برگزار نمودند ،از رئیس دادگستری شهرستان پیشوا هم می خواهیم هر چه سریعتر مساله اختلاف  میان اوقاف و موقوفه را حل کند.

  وی افزود:بقاع متبرکه در هر مکانی منبع خیرات و برکات برای آن شهر یا روستا بوده اند ، یکی از احکام دین ما وقف است و نباید به گره کور تبدیل شود  و اشکال مدیریتی باعث گره کور شده است.

  باقری گفت:مرحوم شیخ جنید ،عالم وارسته وقفی را در راستای تقویت شریعت ،امامزاده و رونق شهر انجام داده اند و از قضا امامزاده کنار وقف افتاده است، خود امامزاده وقف و موقوفه نیست و مدیریت امامزاده و بقاع متبرکه  با ولی فقیه و حاکمیت است .

  وی افزود:هیچ امامزاده ای نیست که خود مختار باشد  و برای تمام بقاع متبرکه به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طرف ولی فقیه ،متولی گذاشته شده است،مدیریت بقاع و کارهای فرهنگی در امامزادگان  به نماینده  ولی فقیه یعنی اوقاف سپرده شده است.

  امام جمعه شهرستان پیشوا در پایان خاطر نشان کرد:ضربه زدن به موقوفات یعنی ضربه زدن به اصل وقف و دین؛ و قانون باید مشخص کند که مالکیت این اموال برای امامزاده هست یا نه ؛اگرمشکلات امامزاده حل شود اقتصاد شهرستان ، دیانت ،فرهنگ و تدین حل خواهد شد

   270 total views,  1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای