امروز : چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۴ آذر, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۱۹:۰۱ | تعداد بازدید : 12108 نفر | امتیاز خبر :
 • سخت تر از حادثه پلاسکو وضعیت ساکنان مسکن مهر پیشوا است.

  سخت تر از حادثه پلاسکو وضعيت ساکنان مسکن مهر پيشوا است.   فرماندار شهرستان پيشوا گفت:بسيار سخت تر از حادثه آتش سوزي پلاسکو در بعضي از مجتمع هاي مسکن مهر پيشوا به وقوع خواهد ...

  سخت تر از حادثه پلاسکو وضعیت ساکنان مسکن مهر پیشوا است.

   

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت:بسیار سخت تر از حادثه آتش سوزی پلاسکو در بعضی از مجتمع های مسکن مهر پیشوا به وقوع خواهد پیوست که اگر فرض کنید سیصد واحد است و۱۲۰۰ نفر در این مجتمع ها زندگی میکنند ،با یک حادثه طبیعی و زلزله دو یا سه ریشتری می تواند کل این واحدها را تخریب کند.
  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا :محمد کرم محمدی فرماندار شهرستان پیشوا در جلسه شورای اداری که در محل فرمانداری با حضور دکتر سید حسین نقوی نماینده شهرستان پیشوا در مجلس شورای اسلامی و مدیران شهرستانی در محل فرمانداری برگزار شد در خصوص پروژه هایی که در سفر استاندار به شهرستان پیشوا مصوب شده است اظهار داشت:بخشی از کار مدیران شهرستانی معرفی پروژه هاست و در رابطه با پروژه ای که کلنگ زده شده یا پی ریزی شده است به منظور تامین نیاز انسانی باید پیگیری های لازم صورت پذیرد.
  وی افزود:اگر انگیزه برای پیگیری نداشته باشیم قاعدتا بامشکل روبرو میشویم و یقینا این نکته را باید مدنظر قرار داد که پیگیری منجر به عزل شما نخواهد شد و با توجه به اینکه نیازهای ما نسبت به شهرستان های دیگر بیشتر است مدیران باید وقت بیشتری بگذارند.
  محمدی در ادامه گفت:خداوند از همه ما به اندازه وسعمان تکلیف خواسته است و نباید دست از پیگیری برداریم و حداقل نتیجه این پیگیری ها این است که مدیران کل و استانی متوجه میشوند که در بعضی قسمتها کمبود وجود دارد که مردم را آزار میدهد.
  فرماندار پیشوا با تاکید بر پیگیری و نامه نگاری مدیران شهرستانی به ادارات کل برای به اجرایی در آمدن مصوبات جلسه با استاندار در شهرستان پیشوا گفت: سفر استاندار و وقولی که مدیران کل داده اند و مصوباتی را که امضاء کرده اند و کم کم به دست فراموشی سپرده میشود با پیگیری مدیران شهرستانی باید به طریقی عمل شود که اگر امسال کاری صورت نپذیرفت در دستور کار سال آینده قرار بگیرد.
  محمدی در خصوص مسائل و مشکلاتی که نیازجدی به توجه در سال آینده دارند و باید مکاتبات صورت پذیرد گفت: در رابطه با آنتن پیشوا و گرمسار که کار عملا تعطیل شده است و نیمه کاره است و هنوز در حال پرداخت مطالبات سنوات گذشته هستیم و امسال دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ردیف بودجه برای این پروژه در نظر گرفته شده است .
  محمدی در ادمه گفت:احداث چند تیر برق بعید میدانم در توان مدیران کل نباشد و باید پاسخگو باشند چرا که با بالا رفتن تعداد تصادفات در اثر خاموشی جاده ها ،قصور و بی توجهی را متوجه راهداری و شهرسازی می سازد که خوشبختانه قانونی هم در زمینه ی قصور و کوتاهی مسئولان به تصویب رسیده است
  فرماندار پیشوا در خصوص پرو‍ژه ای مثل مسکن مهرکه بعضا لطمه های جدی به ساکنان این واحدها وارد ساخته است گفت:متولی مسکن مهر یا خویش فرماست یا توسط دولت احداث شده است اما امروز اهالی ساکن در این واحدها در تنگنا هستند و حتی از ابتدایی ترین امکانات برخوردار نیستند و چناچه متولی این ساخت و سازها مسکن و شهرسازی است باید بر علیه آن اقامه دعوا شود.
  وی افزود:بسیار سخت تر از حادثه آتش سوزی پلاسکو در بعضی از مجتمع های مسکن مهر پیشوا به وقوع خواهد پیوست که اگر فرض کنید سیصد واحد است و۱۲۰۰ نفر در این مجتمع ها زندگی میکنند ،با یک حادثه طبیعی و زلزله دو یا سه ریشتری می تواند کل این واحدها را تخریب کند.
  فرماندار پیشوا گفت:شهرهای تازه تاسیس و مدیریت در این شهرها مشکلات خاص خود را دارد و با عدم استقرار عدالت شاهد کمبودهای بسیاری هستیم و مدیران شهری و روستایی اگر با وجود کمبود ها مدیریت کنند کار مهمی انجام داده اند و هنر در این است که با وجود کمبودها دست در دست هم بدهیم و هر سال یک کمبود رامرتفع کنیم
  محمدی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ بعنوان سال اقتصاد مقاومتی و اشتغال گفت: در زمینه اشتغال فعالیت خوبی صورت گرفته است ومرکز آموزش فنی و حرفه ای در رابطه بابحث آموزش افراد بالغ بر ۴۰۰ نفر را آموزش داده است
  محمدی در ادامه گفت:۹۰ درصد افرادی که آموزش دیده اند مشغول به کار هستند که در ۸ ماهه نخست سال ۱۶۲۰ نفر مشغول به کار شده اند که این آمار بسیار خوبی در آمار آمایش سرزمینی محسوب میشود.

  محمدی در خصوص طرح روستا تعاون گفت: در روستا ها مبحثی بعنوان روستا تعاون داریم که تمام افراد مستعد فعالیت در روستاها بخصوص افرادی که دچار آسیب های اجتماعی شده اند شناسایی و ساماندهی شوند.
  وی افزود:دربحث توسعه عمرانی روستاها بخشی از اعتباراتی که برای عمران و آبادانی روستا مورد استفاده قرار نمی گیرد و در حساب دهیاری ها نگهداری میشود همه مدیران و بخشداران و مسئولان این حوزه با ارائه طرح ها و ایده های خود در جهت اشتغال پایدار دهیاری ها میتوانند مورد استفاده قرار دهند
  محمدی گفت:ما طالب و پیگیر اشتغال پایدار در روستاها هستیم وبهترین وضعیت در بخش اشتغال در روستاها فراهم است و وام هایی که به شاغلین در روستاها داده میشود وام هایی با کارمزد ۴ درصد است که وثیقه آن از همان محل اجرای طرح است
  محمدی در پایان ضمن تشکر از جهاد کشاورزی ودستگاه قضا در رابطه با اجرای قاون حفظ کاربری اراضی کشاورزی تاکید کرد: جهاد کشاورزی با اکییپ های فعال نسبت به تغییر کاربری اراضی کشاورزی اقدامات لازم را قبل از تغییر کاربری انجام دهد و چنانچه اقدامات لازم را برای جلوگیری از تغییر کاربری صورت نپذیرد در آینده ای نه چندان دور شاهد از بین رفتن تمام زمین های کشاورزی هستیم.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای