امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۲ آذر, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۲۱:۴۶ | تعداد بازدید : 10571 نفر | امتیاز خبر :
 • هزار معلول پیشوایی از خدمات بهزیستی استفاده میکنند

  هزار معلول پيشوايي از خدمات بهزيستي استفاده ميکنند رئیس اداره بهزیستی پیشوا گفت: هم‌اکنون حدود هزار معلول در این شهرستان زیر پوشش خدمات مختلف بهزیستی هستند. نجمه اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي پایگاه ...

  هزار معلول پیشوایی از خدمات بهزیستی استفاده میکنند

  رئیس اداره بهزیستی پیشوا گفت: هم‌اکنون حدود هزار معلول در این شهرستان زیر پوشش خدمات مختلف بهزیستی هستند.

  نجمه اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ندای پیشوا:ضمن تبریک روز جهانی معلولین و اینکه معلول باید مورد احترام قرار گیرد و نه ترحم اظهار داشت: مدت اندکی است که تصدی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا را بعهده گرفته ام و ارائه خدمات مختلف توانبخشی به معلولان زیر پوشش ،جزو اولویت‌های این اداره است که با قوت انجام می‌شود
  وی افزود:مهمترین برنامه ما شناسایی معلولین و راههای بروز از معلولیت در سطح شهرستان است که متاسفانه شناخته شده نیستند و به همین دلیل کمترین کمک را در یافت می کنند و فرهنگ سازی درسطح گستره به نحوی باشد که مردم با دیدن معلول تعجب نکنند و معلول را انسانی به مانند خود قلمداد کنند..

  وی اظهار داشت: مناسب‌سازی سطح معابر و ورودی دستگاه‌های اجرایی و اداری و بانک‌ها و استفاده از اماکن تفریحی برای رفت و آمد معلولان باید توسط مسوولان امر در شهرستان جدی گرفته شود و در راستای انجام خدمات مناسب سازی در تمام سطوح فعالیت شود که وعده هایی هایی هم توسط فرماندار و شهردار در این زمینه داده شده است.

  رئیس اداره بهزیستی پیشوا خاطرنشان کرد: توانمندسازی و بهره‌گیری از ظرفیت معلولان جزو مطالباتی است که باید در این شهرستان همواره مدنظر جدی متولیان قرار داشته باشد.

  اسماعیلی گفت: بهزیستی هر چند به عنوان متولی رسمی امور معلولان معرفی شده و وظایف انجام می‌گیرد ولی قطعا به تنهایی و بدون حمایت دیگر ادارات مرتبط و سازمان‌های مردم نهاد و خیرین قادر به ارائه خدمات مطلوب و ایجاد زیر ساخت‌های لازم نیست.

  وی افزود: فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب‌سازی، اجرای قانون جامع حقوق معلولان، اشتغال، مسکن و سایر نیازهای معلولان باید بصورت جدی مورد عنایت مسوولان شهرستان قرار گیرد.

  رئیس بهزیستی پیشوا تصریح کرد: معلولان یک بخش از جامعه ما هستند که طبیعتا باید بتوانند از خدمات و امکاناتی که در سطح شهر برای آنها فراهم شده به نحو مطلوب استفاده برده و همانند دیگر افراد در جامعه حضور داشته باشند.

  اسماعیلی در پایان ضمن دعوت از مسولان و مردم خیر پیشوا برای کمک به بخش بهزیستی تصریح کرد: این که یک معلول به دلیل کم‌کاری‌ها و یا عدم توجه به حقوق معلولان در جامعه نتواند از منزل خود خارج شود و مجبور به خانه‌نشینی باشد، در حقیقت محروم شدن وی از حقوق عادی و طبیعی‌اش است و باید همت همه مسئولان برای رفع این محرومیت به کار گرفته شود.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای