امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۴ تیر, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۱۸:۴۲ | تعداد بازدید : 5158 نفر | امتیاز خبر :
 • صنعت متروسازی در کشور بومی‌ شده است/ دولت به وظیفه خود در اختصاص اعتبارات مترو عمل ‌نکرد/ دولت موظف به تأمین ۸۲٫۵ درصدی اعتبارات اتوبوس‌رانی است

  رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه صنعت متروسازی در کشور بومی‌ شده، گفت: دولت به وظیفه قانونی خود در اختصاص اعتبارات به حوزه مترو عمل نکرده و موظف به تأمین ...

  مهدی چمران - ندای پیشوا

  رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه صنعت متروسازی در کشور بومی‌ شده، گفت: دولت به وظیفه قانونی خود در اختصاص اعتبارات به حوزه مترو عمل نکرده و موظف به تأمین ۸۲٫۵ درصدی اعتبارات اتوبوس‌رانی است.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا، مهدی چمران امروز اظهار کرد: شفاف‌سازی در حوزه عملیاتی شهرداری تهران مانند سایر حوزه‌ها صورت گرفته است؛ طی سال‌های اخیر توجه خاصی به بخش حمل‌ونقل شهری و به‌ویژه ریلی در شهر تهران شده است.

  رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه بیشترین مبالغ بودجه‌ای برای حمل‌ونقل عمومی و ریلی اختصاص داده شد، تصریح کرد: امسال نیز این اختصاص اعتبارات در این حوزه صورت گرفته است.

  چمران با اشاره به اینکه کمک‌های دولتی در این زمینه‌ها محقق نشده است، افزود: دولت باید ۵۰ درصد اعتبارات توسعه مترو را بپردازد و در حوزه اتوبوس‌رانی باید ۸۲٫۵ درصد اعتبارات را دولت پرداخت کند.

  وی با بیان اینکه با عدم دریافت کمک‌های مالی از سوی دولت در این زمینه‌ها طی چند سال اخیر مواجه بودیم، اضافه کرد: شهرداری در این شرایط اختصاص اعتبارات بیشتر به بخش حمل‌ونقل عمومی اتوبوس و ریلی در حوزه مترو را در پیش ‌گرفته است.

  رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه رشد حمل‌ونقل ریلی و حتی اتوبوس‌رانی در تهران توسط شهرداری با وضع این زیرساخت‌ها در تهران در ۱۰، ۱۲ سال پیش قابل قیاس نیست، تصریح کرد: از بیش از ۳۰ کیلومتر خطوط ریلی مترو در گذشته در حال حاضر ساختار متروی شهر تهران به بالای ۲۰۰ کیلومتر رسیده است.

  چمران با اشاره به اینکه تا چند هفته و ماه آینده دامنه مترو در تهران به مرز ۳۰۰ کیلومتر نزدیک می‌شود، اضافه کرد: این سرعت عمل یک رکوردزنی است و هدف سرعت‌دهی به جابه‌جایی مردم و کاهش هزینه‌های آن‌هاست.

  وی با بیان اینکه صنعت متروسازی در کشور بومی شده است، تصریح کرد: توسعه مترو در شهر تهران با امکانات، مهندسان و تکنولوژی داخلی اتفاق افتاده است و پاسخ‌گوی همه نیازها می‌تواند، باشد به شرطی که امکانات مالی آن فراهم شود.

  منبع: فارس

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای