امروز : شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 19 ژوئن, 2017 | ساعت انتشار خبر : 09:42 | تعداد بازدید : 9432 نفر | امتیاز خبر :
 • ابطال سند ۲۰۳۰ در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به صراحت بیان نشده است

  نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای گفت: ابطال سند 2030 در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به صراحت بیان نشده است.     به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا، حجت‌الاسلام نصرالله ...

  سند 2030 - ندای پیشوا

  نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای گفت: ابطال سند ۲۰۳۰ در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به صراحت بیان نشده است.

   

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ابطال سند ۲۰۳۰ در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به صراحت بیان نشده است.

  در این بیانیه آمده است: پس از هشدار تیزبینانه رهبر معظم انقلاب در خصوص تهدید استقلال کشور و خطر نفوذ فرهنگی از جانب سند ۲۰۳۰ و پیگیری مراجع عظام، نخبگان، مسؤولین و مطالبه جدی مردمی، این موضوع با واکنش دیرهنگام شورای عالی انقلاب فرهنگی روبه‌رو شد و اعلام شد که به طور کلی مسائل آموزشی کشور باید براساس اسناد بالادستی ایران انجام شود.

  در بخش دیگری از این بیانیه با تاکید بر شبهه‌برانگیز بودن نحوه اطلاع‌ رسانی از مفاد مصوبه این جلسه آمده است: سوال مطرح در این اعلام مبهم و دو پهلو این است که به صراحت مشخص نشده منظور شورای عالی انقلاب فرهنگی از این مصوبه، ابطال کلی سند ۲۰۳۰ بوده است یا اینکه سند به قوت خود باقی و قابل اجراست و فقط در صورت مغایرت با اسناد بالادستی غیرقابل اجرا تلقی می‌شود که انتظار مردم انقلابی همان برداشت اول است.

  نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در بخشی از این بیانیه تاکید کرد: انتظار می‌رود، همانطور که در اجرای سند با سرعت قابل توجهی مراحل تصویب و ابلاغ را طی کرد، با استناد به اظهارات وزرای محترم حاضر در جلسه به صورت رسمی و بدون فوت وقت هیأت دولت لغو ابلاغیه ۹۵/۶/۲۵ دولت را اعلام و اجرای دقیق سند تحول بنیادین را ابلاغ کند.

  پژمانفر در پایان این بیانیه آورده است: در نهایت ضمن هشدار به امت حزب‌الله در خصوص این مصوبه مبهم و چندپهلو، وظیفه خود می‌دانم تا حصول نتیجه مطلوب در دفاع از کیان اسلام و استقلال کشور و مورد تایید رهبری موضوع را از شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری و به مردم شریف ایران اطلاع‌ رسانی کنم.

  منبع: فارس

   1,023 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای