امروز : چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 17 مارس, 2016 | ساعت انتشار خبر : 12:23 | تعداد بازدید : 6610 نفر | امتیاز خبر :
 • ۱۳۷ کودک یتیم و ۲۹۲خانوار تحت پوشش طرح های اکرام و محسنین کمیته امداد پیشوا هستند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مجتبی عبدالهي فعاليت هاي کميته امداد پيشوا را به چند بخش تقسيم کرد و گفت: در ابعاد مختلفي از جمله فرهنگي، حمايتي، درماني، خودکفائي عمراني، جذب مشارکتهاي ...

  مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا، تعداد افراد تحت حمایت کمیته امداد پیشوا را حدود سه هزار نفر اعلام کرد و افزود: در طرح اکرام ۱۳۷ کودک یتیم و در طرح محسنین ۲۹۲ خانوار تحت حمایت کمیته امداد پیشوا هستند.

   کمیته امداد پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مجتبی عبدالهی فعالیت های کمیته امداد پیشوا را به چند بخش تقسیم کرد و گفت: در ابعاد مختلفی از جمله فرهنگی، حمایتی، درمانی، خودکفائی عمرانی، جذب مشارکتهای مردمی به مردم نیازمند شهرستان پیشوا کمک و مساعدت می نمائیم.

   

  وی، تعداد افراد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان پیشوا را حدود سه هزار نفر در قالب یک هزار و سیصد و پنجاه خانوار اعلام کرد و افزود: حدود سیصد خانوار نیز به طور موردی و غیر مستمر تحت حمایت ما قرار دارند.

  مدیر کمیته امداد پیشوا در بحث فرهنگی تصریح کرد: عمده ترین فعالیت در این حوزه، حمایت های تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویان است که کمک های دوره ای و خاص بابت ادامه تحصیل این قشر از شهرستان صورت می پذیرد.

   

  عبدالهی اضافه کرد: آموزش خانواده و مشاوره از طریق برگزاری دوره های مختلف برای همه افراد جامعه هدف جزء دیگر رسالت های فرهنگی کمیته امداد پیشوا است.

   

  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان پیشوا در ادامه گفت: بیست رشته هنری و فرهنگی کمک درسی در هر فصل در کانون امام علی(علیه السلام) به عنوان تنها کانون دائم جنوب شرق استان تهران و شهرستان پیشوا با سیصد نفر ظرفیت فعالیت های آموزشی را برای خانواده های تحت پوشش انجام می دهد.

   

  وی اظهار داشت: در قالب طرح «فلاح» مبلغانی به منازل مددجویان اعزام شده و در مناسبت های گوناگون مذهبی سال اقدام به تشریح مباحث دینی و اعتقادی ایشان بر پایه استوار سازی مبانی خانواده می نمایند.

   

  عبدالهی در خصوص تأمین جهیزیه گفت: به پسران و دختران تحت پوشش مبالغ و هدایایی در قالب جهیزیه اعطا می شود که بخشی از آن ها را از محل اعتبارات دولتی و بخش دیگر را از طریق اقدامات خیران و نیکوکاران تأمین می نمائیم.

   

  وی از اجرای طرح سبد سوء تغذیه خبر داد و تصریح کرد: با هماهنگی انجام شده با شبکه بهداشت در معرفی سبد برتر تغذیه مددجویان و بانک پارسیان و همچنین فروشگاه بزرگ جرجیس ایرانیان سبدهایی مشتمل بر مایحتاج مورد نیاز اولیه در اختیار نیازمندان قرار می گیرد که از ارزش غذایی فوق العاده ای را ماهیانه به خانواده ها ارائه می کند.

   

  مدیر کمیته امداد پیشوا به بحث درمان نیازمندان پرداخت و گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با اطبا و مراکز درمانی منطقه نیازمندان تحت حمایت امداد با تعرفه ای بسیار نازل ویزیت شده و دارو دریافت می دارند.

   

  عبدالهی در مورد تسهیلات به مددجویان اظهار داشت: وام کارگشایی از پنج میلیون تا بیست میلیون ریال و در بحث عمرانی نیز بابت تعمیر و یا خرید منزل به خانواده های تحت حمایت تسهیلات پرداخت می شود.

   

  عبدالهی در ادامه بیان داشت: در راستای توانمندسازی خانواده ها تعداد ۱۱۰خانوار تا کنون از طریق ارائه تسهیلات بانکی و غیر بانکی(امداد) به خودکفایی رسیده اند و در همین زمینه دوره های فنی و حرفه ای در دهها رشته از قبیل (تابلو فرش، قالیبافی، کامپیوتر و خیاطی و …) ویژه مددجویان و فرزندان تحت حمایت برگزار گردید.

   

  وی در تشریح طرح های اکرام و محسنین گفت: در طرح اکرام خانواده ایتامی که سرپرست آنها فوت شده مورد حمایت امداد و حامیان قرار می گیرند که در پیشوا ۱۳۷کودک یتیم در این بخش مورد حمایت می باشند.

   

  عبدالهی افزود: در طرح محسنین نیز خانواده هایی که سرپرست آن ها طلاق گرفته و یا از کار افتاده باشند مورد عنایت و کمک حامیان قرار می گیرند که در پیشوا ۲۹۲خانوار تحت حمایت این طرح قرار دارند و همچنین تلاش می کنیم این طرح را توسعه دهیم.

   

  مدیر کمیته امداد پیشوا تصریح کرد: حمایت از نیازمندان، زکات صاحبان ثروت است و در پیشوا بیش از سه هزار حامی، وظیفه حمایت را به عهده دارند.

   

  وی افزود: در شهرستان ها مدیران کمیته امداد دبیر شورای زکات، امام جمعه رییس و فرماندار نائب رییس این شورا هستند که در پیشوا نیز این شورا شکل یافته و جلسات خوب و مطلوبی را برگزار کرده و خروجی بهینه ای را به جامعه هدف امداد ارائه کرده است.

   237 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای