امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 12 فوریه, 2016 | ساعت انتشار خبر : 16:16 | تعداد بازدید : 6943 نفر | امتیاز خبر :
 • انتقاد شدید امام جمعه پیشوا از برگزاری جشنواره موسیقی؛ مسئولین فرهنگ و ارشاد خیانت نکنند و به دامن اسلام برگردند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه پیشوا با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن اظهار داشت: ...

  امام جمعه پیشوا با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی در شهر پیشوا، تصریح کرد: طبق فتوای مقام معظم رهبری، در هر صورت ترویج موسیقی، اهتمام و اشتغال به آن با هدف های نظام اسلامی منافات دارد. آموزش موسیقی و نوازندگی به نونهالان و نوجوانان موجب انحراف آنان و ترتّب مفاسد است و جایز نیست.

  امام جمعه پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه پیشوا با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن اظهار داشت: زبان برای تشکر از مردم نجیب، با ایمان، قانع و مومن ایران اسلامی عاجز است. مردمی که تمام سختی ها را در طول این ۳۷ سال تحمل کردند و ذره ای از عشق و دلبستگی آنان از اسلام و انقلاب اسلامی کاسته نشده است، چرا که صاحب انقلاب خود مردم هستند.

   

  امام جمعه پیشوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی در شهر پیشوا، تصریح کرد: در هفته گذشته یک مجلس گناه و معصیت به نام هنر و موسیقی با حضور زنان بی حجاب و نوازندگی زنان در کنار مردان، در شهر پیشوا برگزار شد.

   

  وی، از مسئولین اداره ارشاد و کسانی که موسیقی را چیز خوبی می دانند، سوال کرد، که موسیقی چه ارزشی معنوی به جامعه اضافه می کند که شما با ترویج موسیقی می خواهید آن ارزش معنوی را به جامعه اضافه کنید؟ ما چه کمبود معنوی داریم که موسیقی آن کمبود را برطرف می کند؟

   

  حجت الاسلام رحمتی نیا اظهار داشت: موسیقی چون با شهوات حیوانیِ انسان سازگار است، خود شخص به دنبال آن می رود، دیگر لازم نیست شما به سمت آن هُل دهید. کسی که اهل موسیقی هست، در خانه و جاهای دیگر موسیقی را گوش میب دهد، دیگر لازم نیست شما به عنوان مسئول دولت جمهوری اسلامی که موسیقی را حرام می داند، افراد را به سمت آن هُل دهید.

   

  وی افزود: کسانی که اهل موسیقی هستند، خودشان موسیقی گوش می دهند، شما چرا مراسم رسمی می گذارید و آبروی شهر مذهبی را می برید و خودت را لکه دار می کنی؟

   

  خطیب نماز جمعه پیشوا تصریح کرد: این موسیقی هایی که گزارش آن برای من آمده است، مصداق بارز لهو و لعب است و حرام مسلم و معصیت است، یعنی اینهایی که در این مجلس نشسته بودند، در پرونده عمل تک تک آن ها، گناه و معصیت ثبت شده است و باید توبه کنند.

   

  حجت الاسلام رحمتی نیا دلیل خود را بر حرام بودن این موسیقی این گونه بیان کرد: حضرت امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و هیچ کدام از مراجع عظام تقلید موسیقی را به طور مطلق حلال اعلام نکردند.

   

  وی افزود: آهنگ های انقلابی (مثل سرود شهید مطهری) حلال هستند، اما این که خواننده ای اشعاری را با ناز و ادا بخواند و خانمی هم با لباس تنگ و مستهجن و زُلف افشان در مقابل مرد نامحرم قرار گیرد، این سراسر گناه و معصیت است.

   

  امام جمعه پیشوا با اشاره به نظر امام راحل در خصوص موسیقی بیان داشت: امام خمینی (ره) (در جلد هشتم صحیفه نور برای اصحاب رسانه رادیو و تلویزیون) می فرمایند، «اگر بخواهید مملکتتان یک مملکت صحیح باشد، یک مملکت آزاد باشد، یک مملکت مستقل باشد مسائل را از این به بعد جدی بگیرید. رادیو و تلویزیون را تبدیلش کنید به یک رادیو و تلویزیون آموزنده. موسیقی را حذف کنید، نترسید از این که به شما بگویند که ما موسیقی را حذف که کردیم کهنه پرست شدیم، باشد ما کهنه پرستیم از این نترسید. همین کلمات نقشه است، برای این که شماها را از کار جدی عقب بزنند. این که می گویند که اگر چنانچه موسیقی در رادیو نباشد آنها می روند از جای دیگر می گیرند موسیقی را، بگذارند بگیرند از جای دیگر، شما عجالتاً آلوده نباشید. این عذر نیست که اگر موسیقی در رادیو نباشد آن ها می روند از جای دیگر موسیقی می گیرند، حالا اگر از جای دیگر موسیقی بگیرند ما باید به آنها موسیقی بدهیم، ما باید خیانت کنیم.»

   

  حجت الاسلام رحمتی نیا اظهار داشت: مثل این که برخی افراد شراب می خورند، به جای اینکه شراب از بیرون بخرند، بگوییم خودمان به شما شراب می دهیم، یا برخی افراد می خواهند بیرون زنا کنند، بگوییم خودمان برای شما عرصه زنا را فراهم می کنیم؛ واقعا این منطق مسلمان است؟!

   

  خطیب نماز جمعه پیشوا بیان کرد: آقای وزیر محترم ارشاد، آقای اداره کل محترم ارشاد، آقایان ادارات ارشاد، خائن نباشید و خیانت نکنید، توبه کنید و به دامن اسلام برگردید و پیرو امام و رهبری باشید و به دروغ نگویید ما طرفدار ولایت فقیه هستیم، راست بگویید، چهره نفاق نداشته باشید.

   

  وی گفت: امام (ره) در ادامه می فرمایند: « این خیانت است به یک مملکتی، خیانت است به جوان های ما، این موسیقی را حذفش کنید به کلی، عوض این یک چیزی بگذارید آموزنده باشد، کم کم مردم را و جوان های ما را، عادت به آموزندگی بدهید. از آن عادت خبیثی که برداشتند برگردانید. این که می بینید جوان ها اگر این نبود می روند سراغ موسیقی دیگر برای این که عادت کردند. این شاهد بر این است که جوان های ما فاسد شدند.»

   

  حجت الاسلام رحمتی نیا به فتوای مقام معظم رهبری در این خصوص هم اشاره کرد و گفت: از ایشان سوال شده است که برگزاری مراسم موسیقی و ترویج و آموزش موسیقی چگونه است، مقام معظم رهبری فرمودند، در هر صورت ترویج موسیقی، اهتمام و اشتغال به آن با هدف های نظام اسلامی منافات دارد. آموزش موسیقی و نوازندگی به نونهالان و نوجوانان موجب انحراف آنان و ترتّب مفاسد است و جایز نیست (یعنی حرام است). به طور کلی ترویج موسیقی با اهداف عالیه نظام اسلامی منافات دارد. مسئولین فرهنگی مجاز نیستند سلیقه های شخصی خود را به اسم نشر و فرهنگ و معارف در آموزش و پرورش نوجوانان به کار گیرند.

   556 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای