امروز : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 24 فوریه, 2015 | ساعت انتشار خبر : 13:22 | تعداد بازدید : 3653 نفر | امتیاز خبر :
 • ۱۱ وقف جدید از ابتدای امسال تاکنون در پیشوا ثبت شده است/موقوفات قرآنی یکی از نیازهای امروز است

      به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، ابوالفضل حسین آبادی با اشاره به وجود هفت بقعه متبرکه در شهرستان پیشوا اظهار داشت: وجود قبور مطهر 9 امامزاده عظیم الشان در شهرستان پیشوا به عنوان ...

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه پیشوا از ثبت ۱۱ وقف جدید در این شهرستان از ابتدای سال ۹۳ تاکنون خبر داد.

   

  ابوالفضل حسین آبادی

   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، ابوالفضل حسین آبادی با اشاره به وجود هفت بقعه متبرکه در شهرستان پیشوا اظهار داشت: وجود قبور مطهر ۹ امامزاده عظیم الشان در شهرستان پیشوا به عنوان مأمنی برای عاشقان و دوستداران اهل بیت می باشد و مردم مومن و خداجو با واسطه قرار دادن این امامزادگان با معبود خود راز و نیاز می کنند.

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا با اشاره به وجود بارگاه ملکوتی حضرت جعفر بن موسی الکاظم (ع) فرزند بلافصل حضرت امام موسی کاظم (ع) در شهرستان پیشوا، افزود: امامزاده اسحاق از نوادگان امام جعفر صادق (ع) و امامزاده موسی از نوادگان حضرت اباالفضل العباس (ع) درر وستای کهنک،امامزاده خلیل و ابراهیم در روستای طارند،امامزاده عبدالله در جلیل آباد ، امامزاده یوسف رضا ،امامزاده دو تن در روستای زواربید و امامزاده ابراهیم (ع) در پیشوا امامزادگانی هستند که در شهرستان پیشوا مدفون هستند.

  سرپرست اداره اوقاف پیشوا تصریح کرد: جمله «وقف نامه قانون اساسی است » یک اصل است و هیچ کسی حق تخطی از آن را ندارد و هرچیزی که واقف بگوید کسی حق تغییر در آن را ندارد.

  حسین آبادی با بیان این که در سال ۹۳ بیش از ۲ میلیارد تومان در امامزادگان شهرستان هزینه شده است افزود: اکثر این هزینه ها از کمک های خیرین جمع آوری شده است و در حال حاضر ۲۲ پروژه عمرانی در امامزادگان در حال اجرا است.

  وی با اشاره به ثبت ۱۱ وقف جدید در سال ۹۳ افزود: در شهرستان پیشوا از لحاظ تعداد موقوفات و کمک خیرین جزء رتبه های نخست استان به شمار می رویم و از لحاظ کمک مردمی و خیرین چه از لحاظ ریالی و چه  کارهای انجام شده، جزء بالاترین ادارات استان تهران به شمار می رویم.

   

  این مسئول تعداد موقوفات شهرستان پیشوا را قبل از استقرار اوقاف و امور خیریه در این شهرستان، ۴۰ وقف عنوان کرد و افزود: با استقرار این اداره ۱۷ وقف جدید اضافه شده است که اکثرا آنها جزء وقف های منفعتی از قبیل آپارتمان مسکونی بودند.

   

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا موقوفات قرآنی را یکی از نیازهای امروز دانست و اظهارداشت: موقوفات قرآنی مغفول واقع شده است و در حال حاضر موقوفات قرانی نداریم و ان شاءالله بتوانیم شعار « همه واقف باشیم » را عملی کنیم.

  ۲۷۴ total views, 3 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای