امروز : پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 20 سپتامبر, 2017 | ساعت انتشار خبر : 17:07 | تعداد بازدید : 14860 نفر | امتیاز خبر :
 • ‍ ‍ زنگ “شکوفه ها” همزمان با زنگ “مهر و سلامت” در پیشوا نواخته شد

  زنگ "شکوفه ها" همزمان با زنگ "مهر و سلامت" با حضور فرماندار شهرستان پیشوا و جمعی از مسئولان در آموزشگاه دخترانه شاهد فرهنگ نواخته شد. به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا ، زنگ ...

  زنگ “شکوفه ها” همزمان با زنگ “مهر و سلامت” با حضور فرماندار شهرستان پیشوا و جمعی از مسئولان در آموزشگاه دخترانه شاهد فرهنگ نواخته شد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا ، زنگ “شکوفه ها” و زنگ “مهر و سلامت” همزمان با آغاز سال تحصیلی پایه اولی ها با حضور محمدکرم محمدی فرماندار این شهرستان و جمعی از مدیران و مسئولان ادارات در آموزشگاه دخترانه شاهد فرهنگ به صدا درآمد.

  در این آیین باشکوه، از کیانا جعفری فرزند شهید مدافع حرم و دانش آموز پایه اول آموزشگاه شاهد فرهنگ تجلیل شد.

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیشوا در این مراسم گفت: تمامی امور تربیتی دانش آموزان بر عهده مدرسه نیست و والدین نباید فکر کنند که اگر فرزندان خود را به آموزشگاه می فرستند دیگر وظیفه تربیت فرزندان خود را به دوش ندارند بلکه وظیفه والدین در این راستا سنگین تر می شود زیرا می بایست در سایه همکاری با معلمان و مربیان مدرسه زمینه ای را فراهم کنند تا روند تربیتی فرزندان آنها مطلوب تر و بهتر طی شود.

  رحیم جهانی بیان داشت: بسیاری از ناهنجاری های موجود در سطح جامعه ناشی از عدم تعامل مدرسه و خانواده است و هر چه این تعامل قوی تر باشد، با مسائل اجتماعی کمتری روبرو خواهیم بود.

  وی با تاکید بر لزوم توجه به سلامت جسمی و روانی دانش آموزان گفت: نواخته شدن زنگ مهر و سلامت همزمان با آغاز سال تحصیلی بر اساس توافقنامه وزارت بهداشت با آموزش و پرورش صورت گرفت و نشان از اهمیت بهداشت و سلامت دانش آموزان دارد تا با توجه به این مهم از جمله تغذیه سالم آنها، روند تحصیلی مطلوب تری را پشت سر بگذارند.

  مدیر آموزش و پرورش پیشوا از اولیای دانش آموزان خواست تا زمان تحصیل فرزندانشان را با زمان تحصیل خود مقایسه نکنند و افزود: در حال حاضر نوع آموزش ها متفاوت شده است و امروز رسانه های گروهی و جمعی به گونه ای در زندگی اجتماعی ما تاثیر دارند که دیگر روش های سنتی را در تعلیم و تربیت نخواهیم داشت.

  جهانی از معلمان خواست تا با احترام و کرامت با دانش آموزان برخورد کنند و بیان داشت: معلمان از اولین روز ورود دانش آموزان به مدرسه می بایست با کرامت، بزرگی و احترام با آنان برخورد کنند تا بر اساس این معیارها، شخصیت خود را شکل دهند.

  وی گفت: دانش آموزان در مدارس از ابتدا می بایست با قانون، مقررات و حقوق شهروندی آشنا شوند تا بتوانیم شهر و کشوری خوب، سالم و امن داشته باشیم.

  رئیس شورای اسلامی شهر پیشوا نیز در این مراسم به دانش آموزان گفت: شما از امروز پا به عرصه بی پایان علم اندوزی گذاشته اید وهر کار و مسیری را که قصد دارید در آینده انتخاب کنید، از همین روز باید در ذهن شما شکل بگیرد.

  سیدمرتضی طباطبایی بیان داشت: مدرسه خانه دوم شما دانش آموزان است و هر روز می بایست با لب خندان به مدرسه بیایید و شاداب تر از آن به سمت منزل بروید زیرا که مدرسه محل آموزش و یادگیری است و باید شوق یادگیری همواره در دانش آموزان وجود داشته باشد.

  وی افزود: معلمان به تنهایی نمی توانند مشکلات دانش آموزان را حل کنند و نیازمند تعامل با اولیای آنها هستند، اگر معلمان و متولیان مدرسه، رفتار کودک در خانه را ندانند نمی توانند مشکلات و مسائل آنان را شناسایی و برای رفع آنها برنامه ریزی کنند.

  رئیس شورای اسلامی شهر پیشوا در پایان گفت: محیط بیرون از مدرسه نیز باید طوری فراهم شود که دانش آموزان بتواند در آن به نشاط آمده و شهر شادابی را بسازند و دستیابی به این مهم به تنهایی و به وسیله یک نهاد امکان پذیر نیست بلکه نیازمند عزم و همکاری همه مسئولان شهرستان است تا این رفاه را برای دانش آموزان فراهم کنند.

   473 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای