امروز : پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 30 ژوئن, 2020 | ساعت انتشار خبر : 20:30 | تعداد بازدید : 1187 نفر | امتیاز خبر :
 • ۶۳ درصد از خانه‌های روستایی استان تهران نیازمند مقاوم‌سازی است/ هیچ محدودیتی در اعتبارات مقاوم‌سازی وجود ندارد

    مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران با اشاره به این که ۶۳ درصد خانه های روستایی استان تهران نیازمند مقاوم سازی است گفت: هیچ محدودیتی در اعتبارات مقام سازی وجود ندارد/ به گزارش ندای ...

   

  مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران با اشاره به این که ۶۳ درصد خانه های روستایی استان تهران نیازمند مقاوم سازی است گفت: هیچ محدودیتی در اعتبارات مقام سازی وجود ندارد/

  به گزارش ندای پیشوا, غلامرضا صالحی مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران در فرمانداری پیشوا اظهار کرد: یکی از مشکلات ما در استان تهران ساخت و سازهای خارج از محدوده‌ روستاست که تحت نظارت جهاد کشاورزی است حدود ۲۰۰ روستا در استان تهران وجود دارد که بالای ۱۵ سال از افق طرح هادی آنها گذشته است.

  وی افزود: در خصوص تامین آسفالت روستاها، رودبارک تعیین تکلیف شد و دو روستای عسگرآباد و یوسف‌رضا نیز در اولویت قرار دارند در بحث مقاوم سازی محدودیتی برای ارایه تسهیلات نداریم منتهی بانکها در استان تهران نسبت به سایر استان‌ها همکاری کمتری دارند.

  صالحی تصریح کرد: برای مقاوم‌سازی تفاهم‌نامه ای با سپاه استان تهران امضا کردیم و بر این اساس سپاه تا ۱۵ میلیون تومان در زمینه مقاوم‌سازی کمک می‌کند همچنین ۴۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد، دوره تنفس ۳ ساله و تقسیط ۱۲ ساله پرداخت می‌شود که شرایط بسیار خوبی است.

  وی ادامه داد: تفاهمنامه‌ای نیز با کمیته امداد و بهزیستی منعقد کرده ایم که به جامعه هدف تا ۱۵ میلیون تومان کمک می‌کنند در مورد خانه‌های خشتی و گلی که در حال تخریب هستند نیز مبلغ ۸ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض پرداخت می‌کنیم و در بحث نظارت و تهیه نقشه نیز نهایت مساعدت را داریم.

  مدیر کل بنیاد مسکن استان تهران گفت: صدور‌ پروانه اگر داخل طرح هادی باشد اصلا زمان‌بر نیست و باید از طریق بنیاد مسکن سریعا پاسخ داده شود از مجموع ۲۲۶ هزار خانه روستایی استان تهران ۱۴۳ هزار واحد معادل ۶۳ درصد نیازمند مقاوم‌سازی هستند.

  وی اضافه کرد: ارتقای دفتر به اداره نیازمند مصوبه شورای مرکزی بنیاد مسکن است و چند سالی است که تاسیس اداره جدید در شهرستان‌ها ممنوع شده است ولی با همین دفتر در حد اداره در شهرستان پیشوا ارائه خدمات خواهیم داد‌.

  http://nedayepishva.com/?p=63595&preview=true لینک کوتاه

  انتهای پیام/*

   230 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای