امروز : پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 19 مه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 17:43 | تعداد بازدید : 903 نفر | امتیاز خبر :
 • ۵۸هزار و ۳۰۰ تن جو از دشت ورامین برداشت می‌شود

  مدیر جهاد کشاورزی ورامین گفت: ۵۵هزار تن محصول جو از ۱۰هزار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین و ۳۳۰۰تن محصول جو نیز از ۶۰۰هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان قرچک برداشت می‌شود/ محسن بنائیان مدیرجهاد ...

  مدیر جهاد کشاورزی ورامین گفت: ۵۵هزار تن محصول جو از ۱۰هزار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین و ۳۳۰۰تن محصول جو نیز از ۶۰۰هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان قرچک برداشت می‌شود/

  محسن بنائیان مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار ندای پیشوا, در خصوص برداشت محصول جو در دشت ورامین، اظهار کرد: با توجه به بارش‌های صورت گرفته در چند وقت اخیر محصولات زراعی دشت ورامین از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

  وی افزود: جو کاشته شده در سال‌های قبل از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه برداشت می‌شد که به خاطر بارندگی‌های اخیر برداشت این محصول با ۱۰روز تأخیر شروع شد.

  مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ورامین تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰هزار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین زیر کشت محصول جو قرار دارد که میزان باردهی در هر هکتار میانگین ۵هزار و ۵۰۰کیلو است که در کل ۵۵هزار تن محصول جو از اراضی کشاورزی دشت ورامین برداشت می‌شود.

  بنائیان در خصوص حضور کمباین‌ها در ورامین بیان کرد: شهرستان ورامین در حال حاضر ۱۵کمباین بومی دارد و ۱۴۰کمباین مهاجر نیز برای کمک به کشاورزان و برداشت محصولات کشاورزی وارد شهرستان ورامین می‌شوند تا محصولات زراعی را به نحو احسن برداشت کنند

  برداشت ۳۳۰۰ تن جو از مزارع قرچک

  علی محمد حسینی مدیرجهاد کشاورزی شهرستان قرچک نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ندای پیشوا,با اشاره به برداشت جو این شهرستان، اظهار کرد: وضعیت محصول جو به لطف خدا در سال جاری بسیار مناسب بوده و میزان برداشت در هر هکتار در حدود ۵ تا ۱۰درصد افزایش محصول داشته است.

  وی افزود: امسال طبق پیش‌بینی‌ها، ۳۳۰۰تن جو از ۶۰۰هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان قرچک محصول برداشت می‌شود.

  مدیرجهاد کشاورزی شهرستان قرچک عنوان داشت: در حال حاضر کمباین‌های مهاجر در حال ورود به شهرستان هستند تا محصولات کشاورزی و زراعی را برداشت کنند.

  حسینی خاطرنشان کرد: شهرستان قرچک دارای ۲ کمباین بومی است و ۸ کمباین مهاجر نیز برای برداشت محصولات کشاورزی و کمک حال کشاورزان خواهند بود.

  به گزارش ندای پیشوا، در حال حاضر ۱۶۵ کمباین محصولات زراعی دشت ورامین را برداشت می‌کنند.

  انتهای پیام/*

  ۶۴ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای