امروز : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 9 نوامبر, 2016 | ساعت انتشار خبر : 00:24 | تعداد بازدید : 584 نفر | امتیاز خبر :
 • ۴۷ میلیون دلار فرش ایران به آمریکا صادر شد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا حمید کارگر رئیس سازمان ملی فرش ایران  از غرفه خبرگزاری تسنیم در 22 نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها  بازید به عمل آورد. وی در خصوص رفع تحریم‌های صادرت فرش ...

  رئیس سازمان ملی فرش ایران گفت: در ۷ ماه ابتدای سال جاری و بعد از لغو تحریم‌ها بیش از ۴۷ میلیون دلار فرش دستباف ایران به کشور ایران به طور مستقیم به آمریکا صادر شد، در حالی که در سال‌های تحریم صادرات فرش ایران به این کشور صفر بود.139508151207163969109774

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا حمید کارگر رئیس سازمان ملی فرش ایران  از غرفه خبرگزاری تسنیم در ۲۲ نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها  بازید به عمل آورد.

  وی در خصوص رفع تحریم‌های صادرت فرش دستباف ایران گفت: فرش دستباف کشور به‌طور مستقیم از برجام متأثر شد و تحریم صادرات فرش ایرانی لغو  و صادرات این محصول به کشور آمریکا از سر گرفته شد.

  کارگر افزود: در ۷ ماه ابتدای امسال بیش از  ۴۷  میلیون دلار صادرات فرش به کشور آمریکا داشته‌ایم، در حالی که در سال‌های تحریم صادرات  فرش ایران به کشور آمریکا صفر بود.

  رئیس سازمان ملی فرش ایران ادامه داد: صادرات فرش ایران قبل از برجام  و در سال ۲۰۱۰، ۸۰ میلیون دلار بود که در  ۷  ماهه سال جاری ۴۷ میلیون دلار آن محقق شده است و امکان دست‌یابی به وضعیت قبل از اجرای برجام در سال جاری وجود دارد.

  وی تصریح کرد: آمار گمرک نشان می‌دهد که صادرات فرش نفیس و گران بهای ایران به آمریکا در ۷ ماه سال جاری وجود نداشته که این امر نشان دهنده سلیقه آمریکایی‌ها برای خرید فرش‌های مستعمل ایران است.

  منبع:خبرگزاری تسنیم

   298 total views,  1 views today


  ابرچسب : ,
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای