امروز : شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 5 ژوئن, 2017 | ساعت انتشار خبر : 18:03 | تعداد بازدید : 9307 نفر | امتیاز خبر :
 • ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ آغازی بر پایان یک رژیم مزدور

  من برای همیشه این روز (۱۵ خرداد) را عزای عمومی اعلام می کنم. امام روح الله به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ آغازی بر پایان یک رژیم مزدور به ...

  من برای همیشه این روز (۱۵ خرداد) را عزای عمومی اعلام می کنم. امام روح الله

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ آغازی بر پایان یک رژیم مزدور به نام پهلوی.

  در این روز بود که پایه های نظام ظالم پهلوی به شدت لرزید، و هیچگاه وطن فروشان فکرش را هم نمی کردند سر آغاز یک حکومت اسلامی که بتواند با عزت و قدرت تمام، در مقابل جهان خواران ایستادگی کند، در این روز باشد.

  پانزده خرداد ۱۳۴۲ بود که اولین جرقه های نظام اسلامی در حرم مطهر حضرت جعفربن موسی ”علیه السلام” زده شد و مردم متدین و مذهبی شهر پیشوا و این خطه برای حمایت از مرجعشان، آیت الله خمینی به صورت کفن پوش به سمت پایتخت حرکت کردند.

  آری، بدون شک و تردید صحن مطهر امامزاده جلیل القدر، حضرت جعفربن موسی الکاظم ”علیه السلام” در شهر پیشوا را باید مهد انقلاب اسلامی خواند.

  آن روز مردم روستاها و شهرهای اطراف طبق رسم هر ساله برای برگزاری مراسم بنی اسد در دوازدهم ماه محرم جمع شده بودند که مردی سراسیمه به حیاط صحن مطهر آمد و فریاد واسلاما سرداد و خبر دستگیری امام خمینی را به مردم عزادار پیشوا داد، این خبر به سرعت در مناطق اطراف پیشوا هم پخش شد و ساعتی بعدمردان و دهقانان کفن پوش پیشوا با اجتماعی دوباره در همین صحن و سرا به سمت ورامین حرکت کردند، و هنگامی که به میدان رازی فعلی رسیدند، مردم کفن پوش ورامین و محمدآباد عربها هم به آنها پیوستند و سیل عظیم جمعیت کفن پوش برای حمایت از مرجعیت به سمت مرکز حکومت و پایتخت به راه افتاد.

  خبر این قیام به سرعت به تهران و کاخ منحوس شاهنشاهی رسید و دستور سرکوب آنان در همان موقع صادر شد.

  جمعیت حالا به منطقه باقرآباد رسیده بود و شعار ”یا مرگ یا خمینی” سر میداد که دستور سرکوب به ماموران رژیم رسید. ماموران فکر می کردند با تهدید و شلیک هوایی می توانند این ملت مصمم را از ادامه راه باز دارنده اما کفن پوشان با اقتدار به جلو پیش می رفتند که ناگهان مسلسلها رو به مردم مظلوم نشانه گرفته شد و باران گلوله بر پیکر این مظلومان باریدن گرفت و اولین قطرات خون برای ایجاد حکومتی اسلامی و درنهایت مهدوی بر زمین دیار پانزده خرداد ریخت.

  و مدال افتخار آن روز برای ابد بر سینه این خطه ی ولایت پذیر و انقلابی با محوریت صحن مطهر حضرت جعفربن موسی الکاظم ”علیه السلام” آویخته شد، و پانزده سال بعد این حرکت و قیام به ثمر نشست و انقلاب اسلامی ایران متولد شد.

  حال با گذشت پنجاه و اندی سال از آن روز غرور آفرین، مردم بصیر شهرستان پیشوا و دیار پانزده خرداد همچنان پای آرمانهای انقلاب اسلامی ایستاده اند و گوش به فرمان ولی فقیه و یادگار خلف خمینی کبیر، حضرت امام خامنه ای سپرده اند…..

  مجتبی حصاری

   1,538 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای