امروز : چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 25 دسامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 09:07 | تعداد بازدید : 5524 نفر | امتیاز خبر :
 • ۱۲ هزار هکتار گلخانه در کشور داریم

  رئیس شورای عالی زکات کشور گفت: ۱۲ هزار هکتار گلخانه در کشور داریم که امسال می خواهیم ۳ هزار هکتار دیگر به آن بیفزاییم که این مهم با دستان توانای کشاورزان میسر ...

  رئیس شورای عالی زکات کشور گفت: ۱۲ هزار هکتار گلخانه در کشور داریم که امسال می خواهیم ۳ هزار هکتار دیگر به آن بیفزاییم که این مهم با دستان توانای کشاورزان میسر می گردد.
  به گزارش ندای پیشوا: آیت الله سیدرضا تقوی رئیس شورای عالی زکات کشور ظهر سه شنبه در بازدید از ظرفیت های کشاورزی شهرستان پیشوا طی سخنانی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی یک نهاد بسیار حساس و مهم است به‌خصوص در زمان تحریم که به شدت تحت فشار همه جانبه دشمنان هستیم.

  وی ادامه داد: ما انقلاب کرده ایم و پای آن خواهیم ایستاد و اگر بخواهیم مقابل آمریکای ابرقدرتی که می خواهد همه دنیا را ببلعد، بایستیم و آزادانه زندگی‌کنیم باید هزینه آن را بپردازیم که تا الان نیز همین‌گونه بوده است.

  نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: طی سال های اخیر، صحنه جنگ از نظامی به اقتصادی تغیر شکل یافته است و در خط مقدم این جبهه، تولیدکنندگان و کشاورزان قرار دارند و در واقع تولیدکنندگان صحنه گردان این جنگ اقتصادی هستند.

  آیت الله تقوی ادامه داد: همه‌ همت و تلاشمان را باید روی معیشت مردم متمرکز کنیم تا لحظه‌ای در تأمین اقلام حیاتی و معیشتی آنان خدشه‌ای ایجاد نشود.

  رئیس شورای عالی زکات کشور اظهار کرد: غیرت کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی تاکنون اجازه نداده کمبودی در این حوزه به وجود آید و در حال حاضر بازار انباشته از اقلام معیشتی است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

  وی یادآور شد: پیشوا در تولیدات و کشت‌های متنوع حرف‌های زیادی را برای گفتن دارد و باید به منظور افزایش بهره وری این کشت ها را به سمت مکانیزه شدن سوق داد.

  نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۲ هزار هکتار گلخانه در کشور داریم که امسال می خواهیم ۳ هزار هکتار دیگر به آن بیفزاییم که این مهم با دستان توانای کشاورزان میسر می گردد.

  وی بیان کرد: کشت گلخانه ای، صنعتی است در تولید اقلام کشاورزی که هم در مصرف منابع صرفه جویی می کند و هم افزایش تولیدات فراوانی را خواهد داشت.

  آیت الله تقوی اظهار کرد: به منظور تولید گوشت مورد نیاز کشور باید پرورش دام را به سمت نسل های پربهره و پرسود برد و از دامداری های سنتی به سمت صنعتی و علمی شدن حرکت کنیم.

  رئیس شورای عالی زکات کشور خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم تا اقشار فرهنگساز جامعه بخصوص روحانیت و حوزه‌های علمیه را به بخش کشاورزی نزدیک‌تر کرده تا مشکلات مرتفع و تولید را رونق بخشیم.

  نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشت کلزا از کشت های پربرکت است و با توجه به اینکه بیشترین وابستگی اقلام خوراکی کشور به خارج از مرزها، در زمینه دانه های روغنی است، با توسعه کشت‌ کلزا می‌توانیم این نیاز کشور را خودمان تولید و برطرف کنیم.

   970 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای