امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 7 نوامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 09:14 | تعداد بازدید : 2814 نفر | امتیاز خبر :
 • یکی از ارکان ‌بازآفرینی، مردمی ساکن در محدوده بافت فرسوده هستند

  ‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: با بازبینی در پروژه های اقدام مشترک دستگاه ها، می توان برخی قابلیت ها را تجمیع و پروژه های جدیدی را با توجه به ظرفیت ...

  ‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: با بازبینی در پروژه های اقدام مشترک دستگاه ها، می توان برخی قابلیت ها را تجمیع و پروژه های جدیدی را با توجه به ظرفیت اعتبارات بازآفرینی ملی به آنها اضافه کرد.

  ‌تقی زاده‌ عصر سه شنبه در پانزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران به ویژه شهرستان پیشوا که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان ورامین‌، تصریح کرد: یکی از مباحث و محورهای جدی که در ستاد بازآفرینی استان و در مقیاس شهرستان ها تعقیب می شود، هماهنگی بین بخشی دستگاه ها برای اجرای منویاتی است که در حوزه بازآفرینی مد نظر است.

  وی ادامه داد: اگر بازآفرینی را یک امر فرایندی در نظر بگیریم و در ابعاد مختلف کالبدی، اجتماعی و اقتصادی و ساختارسازمانی و یا نهاد پیگیری کنیم، یک بعد آن هماهنگی بین بخشی نهادهای متولی و وظیفه مند در حوزه بازآفرینی است.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران افزود: مشارکت همه دستگاه ها در اجرای برنامه ها و اقدامات مشترک و انعطاف پذیری برنامه ها در شرایط خاص از جمله مواردی است که همواره بر آن تاکید داریم تا بتوان در زمان های مرتبط، واکنش های مثبت و لازم را بروز داد و مشارکت آحاد مردم را به میدان آورد.

  تقی زاده گفت: یکی از ارکان اساسی بازآفرینی، مردمی هستند که در محدوده بافت فرسوده اسکان دارند و از خدمات و امکاناتی که ارائه می شود، بهره مند می شوند.

  وی اظهار کرد: برنامه ها و اقدامات مشترکی که تحت عنوان پروژه‌های مختلف پیش بینی می شود باید به نوعی صورت گیرد تا مشارکت مردم را در پی داشته باشد.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران خاطر نشان کرد: پروژه های محرک توسعه در بافت فرسوده می‌تواند هم بخش خصوصی را وارد میدان کند و هم در امر نوسازی و بهسازی فضاهای شهری کمک نماید.

  وی یادآور شد: به شهرداری ها توصیه می شود که حتما در محله های هدف بافت فرسوده، پروژه های محرک توسعه را پیش‌بینی کرده تا بتوان از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران در این راستا بهره برد و با به کارگیری سیاست های تشویقی، رویکرد بازآفرینی را پیگیری کرد.

  تقی زاده تصریح کرد: با بازبینی در پروژه های اقدام مشترک دستگاه ها، می توان برخی قابلیت ها را تجمیع و پروژه های جدیدی را با توجه به ظرفیت اعتبارات بازآفرینی ملی به آنها اضافه کرد.

  وی ادامه داد: پیشوا دارای قدمت زیادی است و یکی از هویت های اساسی آن، نقش فرهنگی و مذهبی پیشواست.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: یکی از رسالت های ما در موضوع بازآفرینی، هویت بخشی و برجسته کردن هویت و نقش اساسی است که این شهرها ایفا می کنند و تاکید داریم تا همه اقدامات با محوریت این نقش برجسته شهر پیشوا انجام گیرد و دستگاه ها، پروژه های خود را با همین نگاه تعریف کنند.

  وی با اشاره به ظرفیت تبصره ۱۸ قانون گفت: اگر دستگاه ها ۳۰ درصد آورده داشته باشند، دولت مکلف است ۷۰درصد باقیمانده را تامین کند و بر همین اساس، پروژه هایی که قابلیت دارند را باید با امکانات موجود به مرز ۳۰ درصد رساند تا از امکانات بیشتری برای تکمیل آنها بهره گرفت.

  تقی زاده خاطرنشان کرد: در بازآفرینی، فقط جنبه های کالبدی و فضایی مدنظر نیست بلکه ابعاد اجتماعی و اقتصادی آنها نیز حائز اهمیت است زیرا که پدیده اجتماعی آن نمود بیشتری دارد.

  وی یادآور شد: لازمه اطلاع رسانی آن است تا بسته های تشویقی برای مردم در نظر گرفته شود تا به امر نوسازی ترغیب شوند.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران افزود: بر اساس ماده ۲۰ قانون بازآفرینی کسانی که در بافت فرسوده اقدام به ساخت و ساز می کنند از انشعابات رایگان برخوردار می شوند و این از مواردی است که می توان برای مردم انگیزش ایجاد کرد تا به امر نوسازی تشویق شوند.

  وی گفت: راه اندازی دفاتر تسهیل گری و همچنین سازمان عمرانی و نوسازی شهری از جمله مورادی است که برای تحقق آنها در پیشوا تلاش می کنیم.

  تقی زاده تصریح کرد: مردم وقتی مشارکت می کنند که اقدامات موثری را از طرف ما ببینند و اگر به این قضیه نگاه یک طرفه داشته و تنها منتظر مشارکت مردم باشیم به نتیجه نخواهیم رسید.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در پایان خاطر نشان کردد: این امر مسئولیت و رسالت ما را سنگین تر می کند تا با جدیت و سرعت بیشتری موضوعات و برنامه هایمان را انجام دهیم تا مردم را راغب‌تر و اعتماد عمومی را ارتقا دهیم.

  ۵۲۰ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای