امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 20 اکتبر, 2014 | ساعت انتشار خبر : 21:49 | تعداد بازدید : 829 نفر | امتیاز خبر :
 • کمپین حمایت از شیخ نِمِر

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، آیت الله نمر باقر النمر متولد 1379 هجری قمری در عوامیه عربستان و مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی است . او در پی اعتراضات شیعیان ...

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، آیت الله نمر باقر النمر متولد ۱۳۷۹ هجری قمری در عوامیه عربستان و مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی است . او در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد. نخستین بازداشت شیخ نمر در می ۲۰۰۶ میلادی رخ داد.

  نیروهای امنیتی سعودی او را در بازگشت از بحرین و به دلیل مشارکت در همایشی بین‌المللی درباره قرآن کریم بازداشت کردند. در اتهام شیخ نمر چنین آمد که «وی از حکومت عربستان خواسته است به وضعیت قبرستان بقیع رسیدگی کرده، مذهب تشیع را به رسمیت شناخته و شیوه‌های آموزشی و درسی (وهابی) کنونی حاکم بر عربستان را تغییر داده یا لغو کند».

  بازداشت دوم، در ۲۳ آگوست ۲۰۰۸ میلادی رخ داد. آیت الله نمر النمر در بیستم تیر ۱۳۹۲ درحالی که از مزرعه‌اش بازمی‌گشت از ناحیه پا هدف قرار گرفت و به مکان نامعلومی انتقال داده شد و سرانجام روز چهارشنبه حکم وی توسط رسانه‌های عربی منتشر شد.

  اکنون برخلاف انتظار مقامات سعودی مسئله این روحانی عربستانی دارای ابعاد بین المللی شده و در صورتی که ریاض بخواهد حکم خود را اجرا کند با فشار بین المللی مضاعفی در زمینه حقوق بشر مواجه خواهد شد.

  جهت ارسال مطلب به این کمپین ، با مراجعه به سایت تو بنویس  پس از عضویت در سایت ، در قسمت ارسال مطلب ، در قسمت انتخاب گروه ، کمپین حمایت از شیخ نمر را انتخاب فرمایید.
  به امید پیروزی اسلام و مسلمین

  منبع:تو بنویس

   304 total views,  4 views today


  ابرچسب : , ,
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای