امروز : پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 9 جولای, 2020 | ساعت انتشار خبر : 18:46 | تعداد بازدید : 5043 نفر | امتیاز خبر :
 • کشاورزان ورامینی به بیمه محصولات خود تمایلی ندارند

  سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: پرداخت نکردن به موقع غرامت و عمل به تعهدات باعث شده است تا کشاورزان این شهرستان به بیمه کردن محصولات خود تعامل نداشته باشند/ به گزارش خبرگزاری ...

  سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: پرداخت نکردن به موقع غرامت و عمل به تعهدات باعث شده است تا کشاورزان این شهرستان به بیمه کردن محصولات خود تعامل نداشته باشند/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، محسن بنائیان سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال زراعی جاری بیش از ۲۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین زیر کشت گندم و جو رفته که در مجموع تنها ۶ هزار هکتار از این اراضی توسط کشاورزان بیمه شده اند.

  وی افزود: عدم بیمه محصولات کشاورزی به ویژه غلات که در معرض آسیب هایی همچون آتش سوزی قرار دارند خسارات جبران ناپذیری را به کشاورزان وارد می کند چرا که در یک آتش سوزی قرچک کل محصول یک مزرعه در چشم برهم زدنی نابود می شود.

  بنائیان تصریح کرد: آتش گرفتن یک هکتار محصول گندم که به قیمت تضمینی هر کیلوگرم ۲۵۰۰ تومان از سوی دولت خریداری می شود ۱۵ میلیون تومان به کشاورز ضرر می زند.

  وی ادامه داد: در فصل جاری چندین مورد آتش سوزی ۲۰ هکتار محصول گندم و جو ورامین رخ داد که هیچ یک از آن ها تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نداشت سال گذشته تعهدات شرکت بیمه برای پرداخت غرامت کشاورزان به موقع صورت نگرفت که این امر باعث شد تا کشاورزان رغبتی به بیمه کردن محصولات خود نداشته باشند که تلاش می شود با مستند کردن عواقب بیمه نشدن و فرهنگ سازی مناسب کشاورزان را تحت پوشش بیمه قرار می دهیم.

  سرپرست جهاد کشاورزی ورامین هزینه بیمه محصولات کشاورزی را از ۳۰۰ هزار تومان تا جداکثر ۲ میلیون تومان با میزان تعهدات متفاوت نسبت به پرداخت خسارت اعلام کرد.

  ورامین بیش از ۸۰ هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل کمبود منابع آب تنها ۸۰ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.

  http://nedayepishva.com/?p=63898&preview=true لینک کوتاه

   107 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای