امروز : یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 5 ژانویه, 2021 | ساعت انتشار خبر : 15:53 | تعداد بازدید : 507 نفر | امتیاز خبر :
 • کرونای انگلیسی به ایران رسید/ آمار فوتی‌ها دورقمی شد

  وزیر بهداشت گفت: اولین مورد کووید ۱۹ جهش یافته انگلیسی را در یک هموطن که از انگلیس آمده بود، بعد از مدتها رصد، پیدا کردیم/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا ، سعید نمکی وزیر ...

  وزیر بهداشت گفت: اولین مورد کووید ۱۹ جهش یافته انگلیسی را در یک هموطن که از انگلیس آمده بود، بعد از مدتها رصد، پیدا کردیم/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا ، سعید نمکی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در جمع خبرنگاران اظهار داشت : بعد از مدت ها تلاش همکارانمان امروز به مرگ های دو رقمی ناشی از کرونا رسیدیم و ۹۸ نفر مرگ‌ ناشی از کووید_۱۹ در شبانه روز ثبت شد. گرچه این رقم هم زیاد و غم انگیز است اما این کاهش حاصل تلاش شبانه روزی همه همکاران من و همه عزیزانی است که طی این مدت ما را یاری کردند.

  وی درباره ویروس جهش یافته کرونا افزود: قرار بود اولین مواردی که از هر نوعی از ویروس جهش یافته را مشاهده کردیم، به اطلاع مردم برسانیم. متاسفانه اولین مورد کووید ۱۹ موتاسیون یافته انگلیسی را در یک هموطن که از انگلیس آمده بود و بعد از مدتها رصد، پیدا کردیم. وی در یکی از بیمارستانهای خصوصی بستری بود و پس از بررسی های مکرر، تست کووید ۱۹ وی از نوع جهش یافته تایید شد.

  وزیر بهداشت گفت: حال این فرد در حال حاضر خوب است و خوشبختانه این فرد از روز اول بسیار هوشیار و آگاه بوده و با اینکه با pcr منفی وارد کشور شده است، اما بین همراهان و خانواده  کاملا خود را ایزوله کرده بوده و ایاب و ذهاب به هیچ جای مشکوک نداشته است، تمام اطرافیان این فرد ارزیابی شدند و خوشبختانه رد و نشانی از این ویروس در نزدیکان و خانواده پیدا نکردیم.

  نمکی درباره مورد رد ویروس جهش یافته در غرب کشور، گفت: این خبر تایید نشد و این‌ همکار ما بارها تست شد و بیش از ۲۴۰ نفر هم که با این همکار ما در تماس بودند، چک شدند و خوشبختانه در هیچ یک از آنها ردی از کرونای جهش یافته انگلیسی پیدا نشد.

  نمکی تاکید کرد: تنها مورد ردیابی شده از ابتلا به کووید۱۹ انگلیسی همان فرد بستری در بیمارستان خصوصی بوده که حال ایشان هم کاملا خوب است. مردم بدانند این گزارش به معنای وحشت جدید نیست بلکه به معنای رعایت بیشتر دستورالعمل‌ها و مراقبت‌هاست‌ و اگر مورد دیگری هم باشد به اطلاع مردم خواهد رسید.

  انتهای پیام/*

  http://nedayepishva.com/?p=68283&preview=true لینک کوتاه

   59 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای