امروز : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 29 اکتبر, 2012 | ساعت انتشار خبر : 07:47 | تعداد بازدید : 315 نفر | امتیاز خبر :
 • پیش‌فروش سکه قوت گرفت/ قیمت جدید در حال نهایی شدن

  در حالی احتمال آغاز دور جدید پیش‌فروش سکه از سوی بانک مرکزی قوت گرفت که خبرهایی هم از نهایی شدن قیمت جدید پیش‌فروش سکه به گوش می‌رسد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ...

  در حالی احتمال آغاز دور جدید پیش‌فروش سکه از سوی بانک مرکزی قوت گرفت که خبرهایی هم از نهایی شدن قیمت جدید پیش‌فروش سکه به گوش می‌رسد

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، از مدتی پیش خبری‌هایی مبنی بر اجرای مرحله جدید پیش‌فروش سکه مطرح شده است که بر اساس اخبار دریافتی فارس از بانک مرکزی، این طرح در حال نهایی شدن است. در عین حال مسئولان بانک مرکزی حاضر به توضیح درباره این خبر نیستند.

  در عین حال خبرهای جدیدی هم به گوش می رسد که قیمت سکه های پیش فروشی در مرحله جدید در حال نهایی شدن است و خبرنگار فارس به قیمت جدید هم دست یافته است که به علت نهایی نشدن قیمت از اعلام آن خودداری می کنیم تا تاثیر منفی بر بازار نگذارد.

  این خبر در حالی مطرح می‌شود که تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده در حال اتمام است و مرحله اول تقریبا توانست سیر صعودی قیمت‌ها را کنترل و یا برای مدتی کاهش دهد. قیمت سکه از یک میلیون تومان به کمتر از ۷۰۰ هزار تومان رسید و تا مدتی در این نرخ باقی ماند.

  در مرحله اول بیش از ۹ میلیون سکه پیش‌فروش شد که بخشی از آن در قالب اوراق گواهی سپرده و خرید نقدی جمع‌آوری شد.

  البته در آن زمان هم انتقاداتی نسبت به این اقدام توسط برخی کارشناسان مطرح شد که با واکنش بانک مرکزی روبرو شد.

  شایعه اجرای دوره جدید پیش فروش سکه هم پس از انتشار مصاحبه‌ای در یکی از رسانه‌ها با عنوان احتمال برنامه ریزی برای دورجدید پیش فروش سکه به نقل از یکی از مسئولان بانک مرکزی مطرح شد.

  به گفته مسئولان بانک مرکزی در دوه قبل، حدود ۵۶ هزار میلیارد ریال از نقدینگی با اجرای این طرح جمع‌آوری شد.

  البته به گفته آن مقام مسئول در بانک مرکزی اجرای دور جدید پیش‌فروش سکه با تغییراتی همراه خواهد بود.

  به گزارش فارس، با توجه به کاهش قیمت اونس جهانی و کاهش قیمت ارز غیر مرجع، احتمال کاهش قیمت سکه همزمان با عرضه سکه‌های پیش‌فروشی وجود دارد.(منبع:فارس)

   89 total views,  1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای