امروز : پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 2 سپتامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 18:09 | تعداد بازدید : 6579 نفر | امتیاز خبر :
 • پیشگیری از ورود بدعت ها به دستگاه امام حسین(ع) یک ضرورت است

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در شرایط فعلی پرهیز و جلوگیری از ورود بدعت ها در دستگاه امام حسین(ع) یک ضرورت است و دولت باید در کنار مردم به برنامه ریزی و اتخاذ ...

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در شرایط فعلی پرهیز و جلوگیری از ورود بدعت ها در دستگاه امام حسین(ع) یک ضرورت است و دولت باید در کنار مردم به برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر شایسته در ایام محرم بپردازد.

  به گزارش ندای پیشوا؛ حسین عباسی در جلسه هیئات مذهبی اظهار کرد: در آستانه ماه محرم هستیم و برای ادای وظایف خود در قبال ائمه اطهار به ویژه امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت و با توجه به اهمیت ویژه محرم و صفر در نگاه شیعیان و سفارشات امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب در این زمینه باید به شایستگی مقدمات را فراهم کنیم تا با شور و شعور مردم، بهره مندی خوبی از محرم در جهت تقویت نشاط اجتماعی و معرفت افزایی صورت گیرد.

  وی افزود: در شرایط فعلی پرهیز و جلوگیری از ورود بدعت ها در دستگاه امام حسین(ع) یک ضرورت است و نباید توقع داشت مراسم و آیین های ایام محرم را به حال خود رها و مسئولان را از اتخاذ تدابیر شایسته دور کنیم.

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: نهادهای دولتی در مناسبت های آیینی و مذهبی باید دوشادوش مردم برنامه هایی را در جهت بصیرت افزایی و تقویت اعتقادات عزداران ترتیب دهند و به همین جهت برگزاری جلسات هماهنگی و برنامه ریزی لازم و ضروری است.

  وی خاطر نشان کرد: باید همایشی با حضور مسئولان همه هیئت های مذهبی شهرستان برگزار کنیم و همچنین از اقداماتی که موجب وهن دین و سوء استفاده معاندین تشیع و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می شود پرهیز کنیم.

  عباسی افزود: اقداماتی که در گذشته صورت می گرفت در محدوده یک روستا و یا یک هیئت باقی می ماند ولی الان با وجود رسانه های تبلیغاتی و فضای مجازی، اگر اقدامی نامناسبی قبلاً کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت، در شرایط جدید باید نسبت به آن ظرافت و حساسیت بیشتری به خرج داد تا از هرگونه سوءاستفاده پیشگیری شود.

  وی تصریح کرد: پیشوا یک شهرستان معنوی و مذهبی است و فضای خوب و مطلوبی برای برنامه‌های ایام محرم دارد و انشاءالله با همکاری همه مسئولان، آمادگی و تمهید مقدمات به بهترین وجه ممکن انجام شود.

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: دستگاه امام حسین محترم است و چون با باورهای مردم سروکار دارد باید با به کارگیری ابزارهای فرهنگی به تقویت باورهای صحیح و زدودن پیرایه های خرافاتی بپردازیم تا بتوان بیشترین بهره را از این ایام برد.

  وی خاطرنشان کرد: این جلسات مقدمه ای جهت ورود و جدیت بیشتر برای فرهنگسازی و مدیریت هیئت های فعال شهرستان است و به منظور ساماندهی و انسجام بخشی بیشتر به برنامه های ایام محرم در صورت لزوم، سرکشی به هیئت ها با حضور مسئولان نیز صورت خواهد گرفت.

  فرماتدار عباسی

  فرماتدار عباسی

  ۷۵۸ total views, 4 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای