امروز : پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۱ شهریور, ۱۳۹۸ | ساعت انتشار خبر : ۱۸:۰۹ | تعداد بازدید : 6313 نفر | امتیاز خبر :
 • پیشگیری از ورود بدعت ها به دستگاه امام حسین(ع) یک ضرورت است

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در شرایط فعلی پرهیز و جلوگیری از ورود بدعت ها در دستگاه امام حسین(ع) یک ضرورت است و دولت باید در کنار مردم به برنامه ریزی و اتخاذ ...

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در شرایط فعلی پرهیز و جلوگیری از ورود بدعت ها در دستگاه امام حسین(ع) یک ضرورت است و دولت باید در کنار مردم به برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر شایسته در ایام محرم بپردازد.

  به گزارش ندای پیشوا؛ حسین عباسی در جلسه هیئات مذهبی اظهار کرد: در آستانه ماه محرم هستیم و برای ادای وظایف خود در قبال ائمه اطهار به ویژه امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت و با توجه به اهمیت ویژه محرم و صفر در نگاه شیعیان و سفارشات امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب در این زمینه باید به شایستگی مقدمات را فراهم کنیم تا با شور و شعور مردم، بهره مندی خوبی از محرم در جهت تقویت نشاط اجتماعی و معرفت افزایی صورت گیرد.

  وی افزود: در شرایط فعلی پرهیز و جلوگیری از ورود بدعت ها در دستگاه امام حسین(ع) یک ضرورت است و نباید توقع داشت مراسم و آیین های ایام محرم را به حال خود رها و مسئولان را از اتخاذ تدابیر شایسته دور کنیم.

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: نهادهای دولتی در مناسبت های آیینی و مذهبی باید دوشادوش مردم برنامه هایی را در جهت بصیرت افزایی و تقویت اعتقادات عزداران ترتیب دهند و به همین جهت برگزاری جلسات هماهنگی و برنامه ریزی لازم و ضروری است.

  وی خاطر نشان کرد: باید همایشی با حضور مسئولان همه هیئت های مذهبی شهرستان برگزار کنیم و همچنین از اقداماتی که موجب وهن دین و سوء استفاده معاندین تشیع و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می شود پرهیز کنیم.

  عباسی افزود: اقداماتی که در گذشته صورت می گرفت در محدوده یک روستا و یا یک هیئت باقی می ماند ولی الان با وجود رسانه های تبلیغاتی و فضای مجازی، اگر اقدامی نامناسبی قبلاً کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت، در شرایط جدید باید نسبت به آن ظرافت و حساسیت بیشتری به خرج داد تا از هرگونه سوءاستفاده پیشگیری شود.

  وی تصریح کرد: پیشوا یک شهرستان معنوی و مذهبی است و فضای خوب و مطلوبی برای برنامه‌های ایام محرم دارد و انشاءالله با همکاری همه مسئولان، آمادگی و تمهید مقدمات به بهترین وجه ممکن انجام شود.

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: دستگاه امام حسین محترم است و چون با باورهای مردم سروکار دارد باید با به کارگیری ابزارهای فرهنگی به تقویت باورهای صحیح و زدودن پیرایه های خرافاتی بپردازیم تا بتوان بیشترین بهره را از این ایام برد.

  وی خاطرنشان کرد: این جلسات مقدمه ای جهت ورود و جدیت بیشتر برای فرهنگسازی و مدیریت هیئت های فعال شهرستان است و به منظور ساماندهی و انسجام بخشی بیشتر به برنامه های ایام محرم در صورت لزوم، سرکشی به هیئت ها با حضور مسئولان نیز صورت خواهد گرفت.

  فرماتدار عباسی

  فرماتدار عباسی

  ۲۲۶ total views, 12 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای