امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۹ اسفند, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۰۹:۱۷ | تعداد بازدید : 13623 نفر | امتیاز خبر :
 • پیشوا مرکز قوی و محل تجمعی عظیم به نام امامزاده جعفر(ع)دارد/اختلافات بین موقوفه و اداره اوقاف تمام مسائل شهرستان را تحت شعاع قرار داده است

  پیشوا مرکز قوی و محل تجمعی عظیم به نام امامزاده جعفر(ع)دارد/اختلافات بین موقوفه و اداره اوقاف تمام مسائل شهرستان را تحت شعاع قرار داده است امام جمعه شهرستان پیشوا گفت:ما مرکز قوی و ...

  پیشوا مرکز قوی و محل تجمعی عظیم به نام امامزاده جعفر(ع)دارد/اختلافات بین موقوفه و اداره اوقاف تمام مسائل شهرستان را تحت شعاع قرار داده است

  امام جمعه شهرستان پیشوا گفت:ما مرکز قوی و محل تجمعی عظیم به نام  امامزاده جعفر داریم که شهرستان های هم جوار ما این مزیت را ندارند متاسفانه اختلافی که امروز در امامزاده هست تمام مسائل فرهنگی و حتی مباحث اقتصادی شهرستان را تحت شعاع قرار داده است؛اختلافات را کنار بگذاریم.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا که امروز صبح با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد با اشاره به اتفاقاتی که در مدت یک سال در کشور اتفاق افتاد اظهار داشت:اتفاقات تلخ و شیرینی در این مدت در شهرستان و نقاط کشور رخ داد؛ یکی ازاین اتفاقات شیرین معجزه ۲۲ بهمن بود که خوشبختانه علیرغم همه شیطنت ها و سنگ اندازیا و همه هزینه هایی که دشمنان برعلیه نظام انجام دادند ملت هوشیار و آگاه در صحنه حضور پیدا کردند

  وی افزود:حضور مردم در صحنه را نباید دلیل بر رضایت مردم نسبت به عملکرد مسئولان تلقی کرد وعلیرغم تمام کم کاری های بعضی از مسئولان در نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی ،مردم پای نظام و ارزشها و آرمانهای انقلاب ایستادند.

  امام جمعه شهرستان پیشوا با بیان بالاترین ارزشهای انسانی طبق آیات قران و روایات گفت:ایمان به خدای متعال و خدمت به مردم بالاترین ارزشها برشمرده است وخدمت به خلق بدون ایمان و بندگی ارزش ندارد ،چه بسیار افرادی بودند که به بشریت خدمت کردند اما چون ایمان به خدا نداشتند هیچ ارزشی نداشته است.

  وی افزود:ایمان وتقوایی که در کنارآن خدمت به مردم نباشد و بار از دوش مردم برندارد این ایمان نیزارزش ندارد و همچنین شر رساندن به مردم نیز هم ردیف شرک به خدای متعال قرار داده شده است.

  باقری تاکید کرد: مسئولان باید نسبت به تجهیز وسهل نمودن امور مردم ،از بین بردن افسردگی و باز گرداندن امید در میان مردم تمام تلاش خود را به کارگیرند ؛متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل بیکاری و نداشتن درآمد ثابت درگیر دردهای درونی هستند.

  وی در ادامه بیان داشت: بر اساس آمار نیروی انتظامی بیشترین عامل فساد و ارتکاب جرم در میان افراد بیکار است و حل مشکل بیکاری بر عهده مسئولان است؛مردم باید هر زمان که بخواهند با مسئولان ارتباط داشته باشند و درد خود را بگویند.

  امام جمعه شهرستان پیشوا گفت:کارهای خوبی در روستاها انجام گرفته است و در قسمت شهری نیز باید تحول ایجاد کنیم و این را میطلبد که اعضاشورا و شهردار توجه ویژه ای به شهر و مسائل شهری داشته باشند.

  وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالای شهرستان پیشوا در بخش کشاورزی تصریح کرد:در زمینه اشتغال در بخش کشاورزی باید بیشتر همت کنیم تا در سطح کشور شناخته شویم؛ متاسفانه خبرهای ضد و نقیضی مبنی بر واگذای پایانه صادرات محصولات کشاورزی به شهرستان دماوند شنیده ایم و نباید بگذاریم این اتفاق رخ دهد.

  باقری افزود:پایانه صادرات در پیشوا اشتغال فراوانی در بخش کشاورزی ایجاد خواهد کرد و تولید،صادرات و درامد زایی و ارزش افزوده را در شهرستان بالا میبرد؛ امکان دارد در زمان تصدی ما هم این پایانه جواب ندهد اما یادگار بزرگی برای کشور و شهرستان باقی می ماند.

  امام جمعه شهرستان پیشوا با بیان اینکه هیچـکدام از شهرستان های اطراف تهران ظرفیت پیشوا را ندارند گفت:تمام اهمیت پیشوا به وجود مقدس امامزاده بر میگردد که برای کشور و انقلاب هم برکت داشته است ؛ ما باید از این فرصت استفاده کنیم وتمام برنامه های نهادهای فرهنگی ختم به امامزاده شود.

  وی افزود:ما مرکز قوی و محل تجمعی عظیم به نام  امامزاده جعفر(ع) داریم که شهرستان های هم جوار ما این مزیت را ندارند کاری نکنیم که اختلافاتی بوجود بیاید که همه مسائل شهرستان را تحت تاثیر قرار دهد.

  باقری گفت:متاسفانه اختلافی که امروز در امامزاده هست تمام مسائل فرهنگی و حتی مباحث اقتصادی شهرستان را تحت شعاع قرار داده است؛ بازارچه ای در قسمت جنوبی امامزاده ساخته شده اگر اختلافات کنار گذاشته شود و این بازارچه راه اندازی شود حداقل ۲۰۰ نفر مشغول به کار میشوند.

  امام جمعه پیشوا ضمن درخواست از اوقاف و امور خیریه  و موقوفات شیخ جنید برای کنار گذاشتن اختلافات گفت :این اختلافات باعث ضرر برای مردم میشود و امیدواریم در روز شهادت این امامزاده واجب التعظیم  اختلافات را کنار بگذاریم و مراسم با شکوهی را در شب شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع)شنبه ۱۲ اسفند و روز شهادت یک شنبه ۱۳ اسفند برگزار کنیم.

   

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای