امروز : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 12 ژوئن, 2019 | ساعت انتشار خبر : 13:57 | تعداد بازدید : 6614 نفر | امتیاز خبر :
 • پیشوا رتبه دوم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی در استان تهران

  به گزاش ندای پیشوا؛ فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به رویکرد جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) در توانمندسازی مددجویان، گفت: پیشوا رتبه دوم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستائی به مددجویان کمیته امداد ...

  به گزاش ندای پیشوا؛ فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به رویکرد جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) در توانمندسازی مددجویان، گفت: پیشوا رتبه دوم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستائی به مددجویان کمیته امداد در استان تهران را در اختیار دارد.

   حسین عباسی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران اظهار داشت: رویکرد کمیته امداد در سال های اخیر به سمت توانمندسازی خانواده های تحت پوشش حرکت کرده و این روند در شهرستان پیشوا نیز به خوبی در جریان است.
  وی گفت: حدود یک هزار و ۴۰۰ خانوار با جمعیت ۳ هزار نفری تحت پوشش کمیته امداد شهرستان پیشوا قرار دارند که حدود ۳۰۰ خانوار روستایی و مابقی شهری هستند.
  فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به خرید ۴ مسکن در سال گذشته برای مددجویان شهرستان، تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ دانشجو تحت پوشش هستند که هزینه تحصیل آنها به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت می شود.
  وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۶۰ مورد وام اشتغال پرداخت شده، افزود: شهرستان پیشوا رتبه دوم پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی از طریق سامانه کارا به روستائیان را در استان تهران کسب کرده است.
  عباسی بیان کرد: در سال گذشته ۳۰۰ مورد وام کارگشایی به مبلغ پنج میلیون تومان از صندوق قرض الحسنه کمیته امداد و بانک قرض الحسنه مهر به مددجویان کمیته امداد شهرستان پیشوا پرداخت شده است.
  وی با اشاره به پرداخت ۴۸ مورد جهیزیه به صورت نقدی در سال گذشته به مددجویان، گفت: همه موارد ثبت نامی پرداخت شده و در این زمینه از حامیان هم کمک گرفته می شود.
  نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا با بیان اینکه هیچ کودک بدون حامی در شهرستان وجود ندارد، افزود: ۱۴۸ فرزند یتیم و ۳۴۰ فرزند محسنین در شهرستان پیشوا وجود دارد و با تلاش های صورت گرفته و اقدامات کمیته امداد و افراد خیّر، در ماه مبارک رمضان ۲۳۹ حامی جدید برای ۲۹۹ فرزند جذب شده است.
  عباسی گفت: در مورد مهاجرت های غیرضروری مددجویان به شهرستان های استان تهران به ویژه پیشوا باید تدبیر ویژه ای اندیشیده شود چرا که تمرکز مهاجران که عموماً دارای مشکلات فراوانی هستند، آسیب های فرهنگی و اجتماعی را برای شهرستان پذیرنده خواهد داشت.

  ۵۵۶ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای