امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 18 آگوست, 2016 | ساعت انتشار خبر : 05:48 | تعداد بازدید : 4303 نفر | امتیاز خبر :
 • پیشوا بزرگترین شهرستان گلخانه ای کشور است/ ضرورت راه اندازی پایانه صادراتی در پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، علی اشرف منصوری، بیان داشت: دو پروژه مهم و اثرگذار سازمان جهاد کشاورزی ایجاد سامانه های آبیاری و توسعه واحدهای گلخانه ای است. وی گفت: استان تهران هم ...

  مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت: پیشوا بزرگترین شهرستان گلخانه ای کشور است و انتظار داریم این شهرستان همچنان پیشرو در توسعه واحدهای گلخانه ای باشد که در این راستا هیچ محدودیتی را برای منابع تسهیلاتی قائل نبوده و صدور مجوزها در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

  علی اشرف منصوری

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، علی اشرف منصوری، بیان داشت: دو پروژه مهم و اثرگذار سازمان جهاد کشاورزی ایجاد سامانه های آبیاری و توسعه واحدهای گلخانه ای است.

  وی گفت: استان تهران هم در بخش توسعه واحدهای گلخانه ای و هم از نظر توسعه آبیاری از سایر استان های کشور جلوتر بوده و اختلاف چشم گیری با آنها دارد.

  مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به مزیت های توسعه واحدهای گلخانه ای افزود: افزایش ۱۰ برابری بهره وری و کارایی مصرف آب در واحدهای گلخانه ای نسبت به فضای آزاد، افزایش ۱۲ برابری تولید محصولات مختلف صیفی و سبزی و اشتغالزایی برای ۲۵ تا ۳۰ نفر در فصل برداشت به ازای هر هکتار از علل اصرار ما برای توسعه این نوع کشت است.

  اشرف منصوری اظهار داشت: پیشوا بزرگترین شهرستان گلخانه ای کشور است و انتظار داریم این شهرستان همچنان پیشرو در توسعه واحدهای گلخانه ای باشد که در این راستا هیچ محدودیتی را برای منابع تسهیلاتی قائل نبوده و صدور مجوزها در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

  وی راه اندازی پایانه صادراتی این شهرستان را در جهت صادرات محصولات کشاورزی این منطقه به بازارهای جهانی و کمک به کشاورزان ضروری دانست.

  مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران در پایان گفت: تجهیز ۶۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی استان تهران به آبیاری تحت فشار را درسال جاری در دستور کار داریم و انتظار داریم با مصوبات قانون بودجه و اعتبار ۵۰۰میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی برای این منظور، بتوانیم حجم قابل توجهی از اراضی استان تهران را مجهز به سیستم نوین آبیاری نماییم.

  ۳۶۶ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای