امروز : جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 7 آگوست, 2019 | ساعت انتشار خبر : 11:32 | تعداد بازدید : 4506 نفر | امتیاز خبر :
 • پیشوا بزرگترین تولید کننده سبزی و صیفی استان تهران

  پیشوا بزرگترین تولید کننده سبزی و صیفی استان تهران است. به گزارش ندای پیشوا؛ کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: از مجموع گلخانه های کشور، سهم استان تهران 3 هزار ...

  پیشوا بزرگترین تولید کننده سبزی و صیفی استان تهران است.

  به گزارش ندای پیشوا؛ کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: از مجموع گلخانه های کشور، سهم استان تهران ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار است و به عبارتی استان تهران بزرگترین گلخانه دار بخش کشاورزی ایران است.

  وی افزود: در سال گذشته تولید محصول در گلخانه‌های استان تهران در حدود ۷۰۰ هزار تن بوده است.

  ذوالفقاری با تاکید به اینکه ۲۸ درصد گلخانه‌های ایران در تهران قرار گرفته دارد، ادامه داد: در سال گذشته در اجرای گلخانه ها نیز این استان رتبه اول را داشته و ۳۵۰ هکتار ساخت و توسعه گلخانه در این استان انجام شده است.

  وی با اشاره به اینکه در ۴ ماهه اول سال جاری نیز ۱۰۰ هکتار گلخانه جدید در استان تهران ایجاد شده است، افزود: گلخانه‌های استان تهران عمدتا در شهرستان های پیشوا و پاکدشت قرار دارند.

  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: شهرستان پیشوا بیشترین تولید در سبزی و صیفی و شهرستان پاکدشت نیز بیشترین تولید گل شاخه بریده را دارد.

  وی در خصوص تولید گل شاخه بریده گفت: در ایران در حدود ۲۵۰۰ تا ۳ هزار هکتار گلخانه گل شاخه بریده وجود دارد که در حدود ۵۵ درصد آن در استان تهران است.

  ذوالفقاری با بیان اینکه ۱۲۰۰ هکتار از گلخانه گل شاخه بریده ایران در تهران قرار‌گرفته‌است، ادامه داد: از ۱۲۰۰ هکتار گلخانه شاخه بریده در استان تهران ۱۰۵۰ هکتار در شهرستان پاکدشت است.

  وی با تاکید بر اهمیت صادرات محصولات کشاورزی گفت: محصولات گلخانه‌ای در صادرات محصولات کشاورزی  سودآوری مناسبی در تمام دنیا دارد که این سودآوری  کشاورزان را به احداث گلخانه ها سوق می دهد.

  پرداخت تسهیلات  به صورت نامحدود برای احداث گلخانه

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر به‌صورت نامحدود به افرادی که قصد احداث گلخانه داشته باشند تسهیلات ۹ درصد را پرداخت می‌شود، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۴۲۰ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی کرده‌ایم و همچنین در اجرای گلخانه رتبه اول را در طرح‌های مصوب تبصره ۱۸ مربوط به سال ۹۷ و ۹۸ را استان تهران به خود اختصاص داده است.

   

  ۹۹۲ total views, 4 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای