امروز : چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 25 فوریه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 12:34 | تعداد بازدید : 5025 نفر | امتیاز خبر :
 • پیشوا ، قطب توسعه کشت گلخانه‌ای کشور برای‌ چهارمین سال متوالی

  به گزارش ندای پیشوا در استان تهران، ذوالفقاری، وسعت گلخانه های این استان را 3500 هکتار اعلام کرد و افزود: 28 درصد گلخانه‌های ایران در استان تهران احداث شده است. وی ادامه داد: ...

  به گزارش ندای پیشوا در استان تهران، ذوالفقاری، وسعت گلخانه های این استان را ۳۵۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: ۲۸ درصد گلخانه‌های ایران در استان تهران احداث شده است.

  وی ادامه داد: از مجموع گلخانه های کشور، سهم استان تهران ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار است و به عبارتی استان تهران بزرگترین گلخانه دار بخش کشاورزی ایران است.

  وی افزود: در سال گذشته تولید محصول در گلخانه‌های استان تهران در حدود ۷۰۰ هزار تن بوده است.

  ذوالفقاری با تاکید به اینکه ۲۸ درصد گلخانه‌های ایران در تهران قرار گرفته دارد، ادامه داد: در سال گذشته در اجرای گلخانه‌ها نیز این استان رتبه اول را داشته و ۳۵۰ هکتار ساخت و توسعه گلخانه در این استان انجام شده است.

  وی با اشاره به اینکه در ۱۰ماهه اول سال جاری نیز ۲۴۷ هکتار گلخانه جدید در استان تهران ایجاد شده است، افزود: استان تهران، برای‌چهارمین سال متوالی رتبه نخست توسعه کشت گلخانه ای کشور را بدست آورد.

  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: شهرستان پیشوا بیشترین تولید در سبزی و صیفی و شهرستان پاکدشت نیز بیشترین تولید گل شاخه بریده را دارد.

  وی در خصوص تولید گل شاخه بریده گفت: در ایران در حدود ۲۵۰۰ تا ۳ هزار هکتار گلخانه گل شاخه بریده وجود دارد که در حدود ۵۵ درصد آن در استان تهران است.

  ذوالفقاری با بیان اینکه ۱۲۰۰ هکتار از گلخانه گل شاخه بریده ایران در تهران قرار‌گرفته‌است، ادامه داد: از ۱۲۰۰ هکتار گلخانه شاخه بریده در استان تهران ۱۰۵۰ هکتار در شهرستان پاکدشت است.

  وی با تاکید بر اهمیت صادرات محصولات کشاورزی گفت: محصولات گلخانه‌ای در صادرات محصولات کشاورزی  سودآوری مناسبی در تمام دنیا دارد که این سودآوری  کشاورزان را به احداث گلخانه ها سوق می دهد.

   299 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای