امروز : پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۶ آبان, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۲۰:۰۱ | تعداد بازدید : 31718 نفر | امتیاز خبر :
 • پیاده روی جاماندگان ارض طوس به سمت حرم حضرت جعفربن موسی الکاظم ع

  پیاده روی جاماندگان ارض طوس به سمت حرم حضرت جعفربن موسی الکاظم ع امام جمعه پیشوا از پیاده روی جاماندگان ارض طوس از شهرها و روستاهای اطراف پیشوا به سمت آستان مقدس حضرت ...

  پیاده روی جاماندگان ارض طوس به سمت حرم حضرت جعفربن موسی الکاظم ع

  امام جمعه پیشوا از پیاده روی جاماندگان ارض طوس از شهرها و روستاهای اطراف پیشوا به سمت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم ع خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری  با بیان این که پیاده روی در تاریخ اسلام نزد اهل بیت (ع) دارای ارزش و جایگاه خاصی است اظهار داشت: بزرگان دینی ما از گذشته با پای پیاده به مشهدمقدس سفر می‌کردند، شیخ مفید نیز دارای سفرهای متعددی برای حضور در مشهد الرضا (ع) بود که این موضوع نشان از اهمیت پیاده روی نزد بزرگان دینی است.

  وی افزود:همزمان با ایام شهادت امام رضا ع پیاده روی تا مشهد مقدس هر ساله با حضور خیل عاشقان برگزار می شود، در جنوب استان تهران نیز کسانی که از این قافله جا مانده اند از شهرها و روستاهای اطراف با پای پیاده برای عرض ارادت به ساحت مقدس امام رضا ع به سمت حرم برادر ایشان، حضرت جعفربن موسی الکاظم ع حرکت می کنند.

  امام جمعه پیشوا بیان کرد: تجمعات و پیاده‌روی‌های داخل کشور به خصوص در منطقه پیشوا به عنوان مبدا قیام ۱۵ خرداد۴۲ نشان دهنده این است که مردم علی‌رغم تمام هجمه‌های فرهنگی، از خاندان اهل بیت جدا نخواهند شد.

  وی افزود : این پیاده‌روی که هرساله باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود اهداف مختلفی دارد که از جمله آنها بهره‌مندی از ثواب پیاده‌روی در این روز، ارائه ماکتی کوچک از پیاده‌روی اربعین و همچنین معرفی امامزاده واجب‌التعظیم حضرت جعفربن موسی الکاظم ع می‌باشد.

  باقری با بیان اینکه شرایط لازم برای پذیرایی از زائران حرم حضرت جعفربن موسی الکاظم ع مهیا است بیان داشت: مردم پیشوا، ورامین و روستاهای اطراف به صورت خودجوش با برپایی ایستگاه‌های صلواتی در مسیر پیاده‌روی به استقبال زائرین می روند.
  امام جمعه پیشوا در پایان تصریح کرد: امامزاده جعفر(ع) متعلق به همه است که باید در تکریم این ولی نعمت جنوب استان تهران همت عملی و جهادی با ظرایف هنری و فرهنگی به کار گرفت و باید با استفاده درست از هنر و فرهنگ ناب اسلامی امامزاده جعفر(ع) بیشتر معرفی شود.

  ۲۹۶ total views, 4 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای