امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 28 اکتبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 11:32 | تعداد بازدید : 3434 نفر | امتیاز خبر :
 • پیاده‌روی جاماندگان ارض طوس در جنوب شرق استان تهران برگزار می‌شود

  امام جمعه شهرستان پیشوا از برگزاری مراسم پیاده‌روی «جاماندگان ارض طوس» به‌مناسب شهادت امام رضا(ع) در جنوب شرق استان تهران خبر داد. حجت‌الاسلام والمسلمین روح الله باقری در گفت وگو با خبرنگار ندای ...

  امام جمعه شهرستان پیشوا از برگزاری مراسم پیاده‌روی «جاماندگان ارض طوس» به‌مناسب شهادت امام رضا(ع) در جنوب شرق استان تهران خبر داد.

  حجت‌الاسلام والمسلمین روح الله باقری در گفت وگو با خبرنگار ندای پیشوا، با اشاره به برگزاری پیاده‌روی جاماندگان ارض طوس در جنوب شرق استان تهران به مناسب شهادت امام رضا(ع) اظهار داشت: بحث مودت و محبت مردم به ساحت مقدس اهل بیت(ع) به روش‌ها و انواع مختلف در حال برگزاری است که در چند سال اخیر نیز به تبع پیاده‌روی اربعین، این سنت حسنه در کشور ما راه‌اندازی شده و مردم با پای پیاده به سمت اماکن مقدسه مانند حرم امام رضا(ع)، جمکران و دیگر اماکن و امامزادگان واجب‌التکریم که در کشور وجود دارد به صورت پیاده‌روی مودت، محبت و علاقه خودشان به ساحت مقدس اهل بیت(ع) را نشان می‌دهند.

  وی ادامه داد: به تبع این سنت‌های حسنه چند سالی است که مردم از شهرستان‌ها و روستاهای اطراف شهرستان پیشوا مانند ورامین، قرچک، جوادآباد و دیگر شهرستان‌ها و هر که دل در گروی اهل بیت(ع) دارند در قالب هیئت و دسته‌های مردمی در روز شهادت حضرت امام رضا(ع) به سمت حرم جعفر بن موسی الکاظم(ع) پیاده‌روی می‌کنند و پس از تجمع در صحن مطهر به زیارت، عزاداری و خوانش زیارت امین الله و در انتها برپایی نماز جماعت می‌پردازند.

  ۴۶۴ total views, 6 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای