امروز : پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 28 نوامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 09:29 | تعداد بازدید : 2457 نفر | امتیاز خبر :
 • پروژه های اولویت دار ‌پیشوا از زبان فرماندار ‌

  ‌فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به قول مساعد مسئولان کشوری و استانی برای احداث بیمارستان، گفت: تحقق این خواست مردم شهرستان پیشوا از عهده یک سازمان بر نمی‌آید و همت فرادستگاهی را ...

  ‌فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به قول مساعد مسئولان کشوری و استانی برای احداث بیمارستان، گفت: تحقق این خواست مردم شهرستان پیشوا از عهده یک سازمان بر نمی‌آید و همت فرادستگاهی را برای تسهیل فرآیندها و تأمین اعتبارات می طلبد.

  به گزارش ندای‌ پیشوا : حسین عباسی در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان پیشوا گفت: توسعه، عمران و آبادانی هر منطقه‌ای منوط به برنامه ریزی های مطلوب است و به همین منظور برنامه ریزی های نظام مند و مدونی در شهرستان پیشوا و همچنین در سطح استان تهران صورت گرفته است.

  وی افزود: به منظور تعیین افق چهار ساله، تهیه و تدوین سند توسعه استان و شهرستان ها در دستور کار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران قرار گرفت که این سند برای شهرستان پیشوا ابلاغ گردید ولی نیازمند تبیین و تشریح این سند راهبردی هستیم.

  فرماندار پیشوا خاطرنشان کرد: اجرا و تحقق سند توسعه شهرستان پیشوا نیازمند پیگیری همه مدیران شهرستانی است تا بتوانیم طبق این سند، برنامه ها و طرح های راهبردی شهرستان را در دستور کار قرار دهیم.

  عباسی با تاکید بر لزوم شناسایی قابلیتها، کمبودها و نارسایی های شهرستان با درنظرگرفتن پیشران های توسعه، گفت: اقتصاد شهرستان پیشوا بر پایه کشاورزی استوار است و علیرغم فعالیت هایی که در حوزه صنعت صورت گرفته، همچنان شاهد نواقصی در این حوزه هستیم که باید با کمک مجموعه‌های دانشگاهی، حلقه مفقوده بین دو بخش صنعت و کشاورزی را شکل داده تا بتوانیم در مسیر رشد متوازن شهرستان حرکت کنیم.

  وی افزود: پروژه دسترسی جاده آنتنی پیشوا به محور قم-گرمسار از طرح های اولویت دار شهرستان پیشواست که در سند توسعه نیز لحاظ شده ولی تکمیل آن نیازمند تامین اعتبارات و حمایت دستگاه های فرادستی است.

  عباسی ادامه داد: ۷۴ اقدام مشترک در قالب ستاد بازآفرینی شهری پیشوا تعریف شده ولی بخش عمده آن نیازمند اختصاص اعتبارات از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران است تا با توجه به ضرورت این طرح بتوانیم اقدامات مطلوبی را انجام دهیم.

  فرماندار شهرستان پیشوا بیان کرد: احداث بیمارستان یکی از ضرورت ها و از خواسته های بحق مردم پیشواست که در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۸۸ احداث بیمارستانی را در زمینی به مساحت ۳۳ هزارمترمربع آغاز کرد که با کمبود اعتبارات، این پروژه به حال تعطیلی درآمد.

  عباسی افزود: در یک هفته اخیر طی ملاقاتی با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان شهرستان با رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بعد از آن با دکتر ولایتی رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، قول های مساعدی در جهت احداث و راه اندازی بیمارستان داده شد ولی تحقق این پروژه به تنهایی از عهده یک سازمان بر نمی آید و لازم است تا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران کمک ویژه ای را برای احداث، تجهیز و تامین منابع انسانی بیمارستان پیشوا انجام دهد.

  وی گفت: با توجه به نقش شهرستان پیشوا در شکل گیری انقلاب اسلامی و پیشتازی مردم این دیار در قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲، مردم و دستگاه های فرهنگی شهرستان انتظار دارند تا توجه ویژه ای به مباحث فرهنگی شده و دبیرخانه دائمی نکوداشت ۱۵ خرداد در این شهرستان ایجاد و راه اندازی شود.

  فرماندار شهرستان پیشوا همچنین در این جلسه احداث پل های دسترسی راه آهن، احداث سایت اداری، احداث شهرک گلخانه ای در شهرک صنعتی پیشوا، بهره مندی شهرستان پیشوا از امتیازات مناطق کم برخوردار و کمک دستگاه های استانی و کشوری برای برگزاری مطلوب جشنواره ملی ایده ها و استارت آپ های فناوری های گلخانه ای با محوریت محصول خیار در پیشوا را خواستار شد.

   628 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای