امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 24 اکتبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 10:20 | تعداد بازدید : 5237 نفر | امتیاز خبر :
 • پرهیز از عملکرد شعاری در جذب سرمایه‌گذاری شهری

  ‌فرماندار شهرستان پیشوا با تأکید بر لزوم چابک سازی مجموعه شهرداری و صرف بخش زیادی از اعتبارات ارزش افزوده برای هزینه های جاری، گفت: شهردار جدید باید از عملکرد شعاری در زمینه ...

  ‌فرماندار شهرستان پیشوا با تأکید بر لزوم چابک سازی مجموعه شهرداری و صرف بخش زیادی از اعتبارات ارزش افزوده برای هزینه های جاری، گفت: شهردار جدید باید از عملکرد شعاری در زمینه جذب سرمایه گذار بخش خصوصی پرهیز کرده و بتواند اقتصاد شهری را متحول کند.

  ‌به گزارش ندای پیشوا، حسین عباسی در جمع رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اظهار کرد: در همه مجموعه ها اشکالاتی وجود دارد ولی باید منصفانه و عادلانه به موضوعات پرداخت و واقعیت ها را هم دید و تنها در این صورت است که می توان اشکالات را برطرف کرد.

  وی با اشاره به سلامت و پاکدستی اعضای شورای اسلامی شهر پیشوا گفت: در مجموع ویژگی های مثبت شورای شهر پیشوا نسبت به نقاط ضعف، غلبه دارد و باید اختلاف نظرات و سلیقه ها را به فرصت تبدیل کنیم و با هم افزایی بهترین راه را انتخاب و بهترین تصمیمات گرفته شود.

  عباسی تصریح کرد: شهر مقوله ای بهم پیوسته و متشکل از اجزای مختلف است که مدیریت آن در دست شما قرار گرفته و باید از زمان محدود باقی مانده دوره پنجم شورا برای خدمت رسانی مطلوب به شهروندان بهره ببرید.

  وی افزود: همه مسئولان شهرستان، استان و کشور مدیون مردم پیشوا هستند چراکه پست های مدیریتی امروز خود را به واسطه انقلاب اسلامی دارند که ثمره پیشگامی مردم پیشوا در شکل گیری نظام اسلامی است و برای ادای آن باید توجه ویژه ای به این منطقه داشته باشند.

  فرماندار شهرستان پیشوا بیان کرد: در کنار اقدامات خوبی که انجام شده ولی خلاء و نقصان های بزرگی هم وجود دارد که می تواند برای شهرستان و مجموعه شهری پاشنه آشیل باشد و باید اقدامات سازنده تری در زمینه های مختلف انجام شود.

  وی گفت: مشکلات آبی و مضیقه هایی که برای مردم در این زمینه ایجاد شد ناشی از برخی کم کاری ها در سالیان گذشته بود و برای رفع این مشکلات همه باید دست به دست هم دهیم که دراین زمینه دو اقدام خوب هم از ابتدای امسال صورت گرفت و تهدیدهایی که وجود داشت تبدیل به فرصت شد.

  عباسی افزود: چندین جلسه فوری با حضور مسئولان آب منطقه ای برای حل بحران آب شهرستان برگزار شد که در نهایت منجر به افزایش سهمیه آب و صدور مجوز حفر ۴ حلقه چاه شد.

  فرماندار شهرستان پیشوا بیان کرد: دو حلقه چاه جدید در بلوار خلیج فارس حفر و تجهیز شده و به زودی وارد مدار می شود و دو چاه دیگر نیز در مرحله مکان یابی است که شورا هم برای تملک زمین باید کمک کند.

  وی به اقدامات صورت گرفته جهت تأمین آب پایدار شهری از سد ماملو اشاره و عنوان کرد: نیمه آبان ماه کلنگ خط انتقال آب از سد ماملو به پیشوا به طول ۹ کیلومتر به زمین می خورد که با تکمیل آن شهرستان از مشکل کم آبی نجات خواهد یافت.

  عباسی افزود: در حال حاضر پیگیر حل مسائل مختلفی هستیم که شهرستان با آن درگیر است و با کمک مجموعه مدیریت شهری و هم افزایی به نتیجه مطلوب خواهد رسید چراکه همه ما یک مجموعه بهم پیوسته هستیم و وظایف مشخصی داشته و مکمل یکدیگر خواهیم بود.

  وی با بیان اینکه برای احداث بیمارستان از مجاری مختلف در حال رایزنی هستیم، اظهار کرد: همچنین با پیگیری های صورت گرفته فاز اول ورزشگاه که مدتی نیمه تعطیل بود با حضور وزیر ورزش و جوانان و مدیرعامل شرکت زیرساخت روند کارها تسریع شده و تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می رسد.

  وی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در مدیریت شهرداری پیشوا افزود: در حال حاضر مجموعه شهری با یک وقفه و کندی در امورات خود مواجه شده که باید به آن سرعت دهیم و با انتخاب یک شهردار مجرب و کارآزموده اقدامات خوب و بزرگی در شهر آغاز شود.

  عباسی با اشاره به تأکید استاندار بر انتخاب هرچه سریعتر شهردار پیشوا گفت: مجموعه مدیریت شهری باید از روزمرگی بیرون بیاید و با انتخاب شهردار می تواند بخشی از پروژه های شهری که معطل است و ایراداتی دارد را به جریان انداخته و امورات شهر را سر و سامان دهد.

  وی با بیان اینکه شرایط احراز صلاحیت شهردار در قوانین و مقررات مشخص شده است، تصریح کرد: رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر باید یک فرد توانمند، مجرب و دارای سابقه در زمینه مدیریت شهری را به عنوان شهردار انتخاب کنند تا هم بتواند انتظارات اعضای شورا و هم انتظارت مجموعه شهرستان و مردم را برآورده کند.

  فرماندار شهرستان پیشوا افزود: مدیریت شهری باید با فرمانداری همکاری و هماهنگی داشته باشد چرا که هر قدر سطح همکاری ها با سایر نهادهای شهرستان بالاتر برود می تواند قوت بخش مدیریت شهری شود.

  وی گفت: یک شهردار توانمند نباید فقط به درآمدهای ارزش افزوده بسنده کند بلکه به موضوع درآمدزایی نیز توجه و بتواند با برنامه ریزی و ارائه طرح های علمی و کارشناسی اقتصاد شهری را متحول کند و در امور شهری و عمران و آبادانی تاثیرگذار باشد.

  عباسی با بیان اینکه چابک سازی شهرداری باید در اولویت شورای شهر برای انتخاب شهردار باشد، تصریح کرد: هزینه های جاری شهرداری بسیار بالاست و این مانعی مهم بر سر راه برون رفت شهر از مشکلات فعلی است.

  وی افزود: بیشتر اعتبارات ارزش افزوده شهرداری ها باید به مسائل عمرانی اختصاص یابد در حالیکه این نسبت در شهرستان پیشوا معکوس است و لذا باید به فکر ایجاد منابع درآمد پایدار در شهر باشیم.

  عباسی با بیان اینکه نباید در خصوص جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف شهری شعاری عمل کرد، افزود: از سال گذشته برای جذب سرمایه گذاری در شهر پیشوا سقف و بودجه ای در نظر گرفته شد اما نه در سال ۹۷ و نه در شش ماهه اول ۹۸ این ارقام محقق نشد لذا ضرورت دارد یک برنامه مدون و تیم منسجم و متشکل ایجاد شود.

  فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: هر ساله در روز شهادت امام رضا(ع) پیاده روی جاماندگان زیارت آن حضرت به سمت حرم امامزاده جعفربن موسی الکاظم(ع) که برادر بلافصل ایشان است، برگزار می شود.

  وی افزود: در این خصوص جلساتی برگزار شده و هماهنگی های لازم صورت گرفته و قصد داریم به سیاق سال های گذشته برای پیاده روی جاماندگان حرم امام رضا(ع) موکب هایی را برپا کنیم اما باید با بهره گیری از تجربیات گذشته امسال به صورت نظام مند برگزار شود.

  ۵۰۲ total views, 4 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای