امروز : شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 28 آگوست, 2016 | ساعت انتشار خبر : 07:44 | تعداد بازدید : 550 نفر | امتیاز خبر :
 • پاسخ نقد نمایندگان به IPC را وزارت نفت بدهد نه سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 7 شهریور) در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی مربوطه ...

  نماینده مردم ایذه در مجلس گفت: انتظار داریم که پاسخ صحبت‌های ما را درباره قراردادهای جدید نفتی روابط عمومی وزارت نفت بدهد، نه سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس که در حد روابط عمومی وزارت نفت صحبت‌های ما را نقد می‌کند.

  پاسخ نقد نمایندگان به IPC را وزارت نفت بدهد نه سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۷ شهریور) در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی مربوطه به اصول ۸۴ و ۸۶ گفت: ما حدود ۶۰ روز است که تقاضای طرح سوال از یکی از وزرای محترم کرده‌ایم.

  وی افزود: هنوز مجلس و کمیسیون پتانسیل اینکه وزیر را دعوت کنند که به کمیسیون آمده و ما سوال خود را مطرح کنیم نداشته‌اند مگر ما چند ماه در دوره نمایندگی خود داریم که بتوانیم نظارت داشته باشیم و از این نظر به نظر من شان مجلس رعایت نشده است.

  خادمی همچنین در تذکری شفاهی نیز گفت: ما در مورد قراردادهای جدید نفتی اظهارنظر کرده‌ایم و این اظهارنظرها در سطح ملی نیز در حال طرح و انتشار است و فقط مربوط به ما نیست. لذا انتظار داریم که پاسخ صحبت های ما را روابط عمومی وزارت نفت بدهد و نه سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس که در حد روابط عمومی وزارت نفت صحبت‌های ما را نقد می‌کنند.

  وی در توضیح اظهار داشت: ایشان از من سوال کردند که آیا از توضیحات وزیر نفت قانع شدید؟ که من پاسخ دادم خیر. مخالفم و قراردادهای جدید نفتی چیزی نیست که قابل اصلاح باشد اما با سرمایه‌‌گذاری در نفت موافقم و در مجلس نیز عرض کردم که آقای وزیر بهتر است دین متقابل انجام دهید.

  نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک مجلس شورای اسلامی گفت: سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس از قول من عنوان کرده است که با سرمایه‌ گذاری خارجی مخالفم و در جای دیگر نیز در مقام سخنگوی مجلس به عنوان طرفدار ظاهر شده است که انتظار است این گونه نباشد.

  وی ادامه داد: وقتی یک پایگاه خبری از ایشان سوال کرده است چرا ۵ نفر موافق با قراردادهای نفتی و دو نفر مخالف صحبت کردند؟ می‌گوید خود این قرعه نیز نشان می‌دهد که تعداد مخالفان و موافقان قراردادهای جدید نفتی چند نفر هستند و به شکل ظریفی خاطرنشان کرده است که در این مجلس موافقان خیلی بیشتر از مخالفان هستند.

  نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک گفت: حتی اگر این گونه باشد انتظار از سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس جز این است.

  به گزارش خبرنگار فارس،‌ علی مطهری نایب‌رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه علنی را برعهده داشت در توضیح اخطار خادمی گفت: تذکر شما وارد است و کمیسیون‌ها باید مهلت ۱۵ روزه را رعایت کنند یعنی وقتی سوالی به کمیسیون رسید حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز جلسه با وزیر را تشکیل دهد.

  منبع: خبرگزاری فارس

  ۲۱۱ total views, 1 views today


  ابرچسب : ,
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای