امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 9 اکتبر, 2012 | ساعت انتشار خبر : 08:31 | تعداد بازدید : 270 نفر | امتیاز خبر :
 • پاسخ سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات خصمانه وزیر دفاع انگلیس

  رامين مهمان پرست اظهارات خصمانه اخير وزير دفاع انگليس درباره ايران را حاكي از عصبانيت دولت انگليس از اجماع و انسجام ملي ايران در مورد پيشبرد مقتدرانه برنامه‌هاي توسعه‌يي دانست. به گزارش پایگاه ...

  رامین مهمان پرست اظهارات خصمانه اخیر وزیر دفاع انگلیس درباره ایران را حاکی از عصبانیت دولت انگلیس از اجماع و انسجام ملی ایران در مورد پیشبرد مقتدرانه برنامه‌های توسعه‌یی دانست.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، رامین مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تقبیح سخنان اخیر فیلیپ هاموند، وزیر دفاع انگلیس در خصوص برنامه صلح آمیز هسته‌یی کشورمان که در مصاحبه با هفته نامه انگلیسی آبزرور بیان شده بود گفت: این اظهارات خصمانه حاکی از عصبانیت دولت انگلیس از اجماع و انسجام ملی ایران در مورد پیشبرد مقتدرانه برنامه‌های توسعه‌یی در حوزه‌های مختلف و ناکامی تلاش‌های همه جانبه انگلیس برای متوقف کردن مسیر توسعه و شکوفایی جمهوری اسلامی ایران است؛ از این رو در رویکردی مذبوحانه، اعمال فشار بر مردم را در کانون اقدامات خود قرار داده است.

   

  مهمانپرست این اظهارات وقیحانه را تأییدی بر این واقعیت دانست که دولتمردان انگلیس در موضوع فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی جمهوری اسلامی ایران کمترین اعتنایی به ساز و کارهای پذیرفته شده بین‌المللی و حقوق به رسمیت شناخته شده کشورها بر اساس معاهده ان پی تی ندارند.

   

  وی تصریح کرد: دولت و مردم کشورمان اثبات کرده‌اند که در راه استیفای حقوق مسلم خود مطابق با معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌یی و براساس خواست و اراده و منافع ملی کوتاه نخواهند آمد و تسلیم این فشارها نمی‌شوند.

  منبع:ایسنا

  ۱۰۴ total views, 1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای