امروز : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 17 فوریه, 2014 | ساعت انتشار خبر : 15:36 | تعداد بازدید : 392 نفر | امتیاز خبر :
 • پارتی‌های مجوز دار با ارشاد بدون اسلام

  شواهد و مستندات گوناگون حکایت از آن می کند که متاسفانه مراسماتی که با نام کنسرت در حال برگزاری است، تنها تبدیل به پاتوقی مختلط برای طیفی از افراد جامعه شده است ...

  شواهد و مستندات گوناگون حکایت از آن می کند که متاسفانه مراسماتی که با نام کنسرت در حال برگزاری است، تنها تبدیل به پاتوقی مختلط برای طیفی از افراد جامعه شده است تا بتوانند بدور از دست قانون به طور رسمی به هنجار شکنی اجتماعی بپردازند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، دولت تدبیر و امید که بر سر کار آمد خیلی ها بزرگترین چالش و ماموریت وزارت ارشاد را مشخص کردن وضعیت موسیقی می دانستند، حلال یا حرام؟مسئله این است ! اما همچنان که جامعه ایرانی در این بلاتکلیفی نسبت به موسیقی به سر می برد مجموعه اقدامات مختلف حکایت از تغییر وضع دارد به طوری که چند روز پیش در حاشیه جشنواره موسیقی فجر وزیر ارشاد از از بازگشایی ارکست ملی و ارکستر سمفونیک تهران خبر داد است.

   اما اینجا کرمان! بدور از پایتخت اهل سیاست، وضعیت دیگری را به روی خود می بیند که حکایت از خبر های ناخوشایندی دارد، موجی از ارکست های موسیقی پاپ در کرمان، که از دو سال آخر دولت محمود احمدی نژاد  که بطور آرام خوانندگان پاپ مطرح کشور را راهی کرمان می کرد و هرز گاهی می شد که شاهد چنین مراسم هایی در گوشه و کنار شهر باشیم کم کم با گذر زمان تبدیل به سونامی شده است که روز به روز بر شدت آن نیز افزوده می شود.

  در ابتدا؛ کرمان تنها در چهار فصل خود، شاهد حضور چهار خواننده پاپ بود که بی سر و صدا و آرام می آمدند. اما اکنون هر ماه کرمان چهار خواننده را روی سن های گران قیمت خود می بند که در مراسم هایی موزون به کنسرت به خوانندگی می پردازند در و دیوار شهر چنان در خدمت به این قشر از جامعه و مراسم های آنان تبدیل می شود که انگار در و دیوار ها تبدیل به تابلو اعلانات موسقی پاپ ایران شده است! اولیت های فرهنگی شهر کرمان هر چه که باشد، نگرانی های اهل فرهنگ و هنر کرمان هر چه که باشد، سالن های سینما شهر را که در طول سال فیلم ها دسته چندم سینما ایران رابه جز مواردی خاص به نمایش می گذارد می کند ، رکود روز به روز سینما های کرمان و حذف شدنشان از سبد مصرفی خانواده های کرمانی را نمی توان نادیده گرفت،

   به راستی حضور برترین خوانندگان موسقی پاپ ایران در کرمان چیست؟ در کنار اولویت های دست چندم قرار می گیرد؟

   نگرانی روز افزونی که متوجه هنرمندان کرمانی است را با حضور کدام خواننده می خواهید جواب دهید؟ و باز علامت سوالی دیگر در مقابل سوالی دیگر!

  که کدام نهاد بر هزینه بلیط های این کنسرت ها نظارت می کند؟ کنسرت هایی که هزینه بلیط آن ها از ۴۵ هزار تومان تا  ۱۰۰و ۸۰ هزار تومان نیز می رسد.

  در این میان مسئله مهم تر و قابل توجه تری که اکنون توجه بسیاری از هنرمندان را به خود جلب کرده است و مدت هاست که چشمان بسیاری را به دهان مسئولین دوخته است وضعیت برگزاری این کنسرت ها است، کنسرت های که تبدیل به پارتی های مجوز داری شده اند که برخی به راحتی می توانند در محیط مختلط به قر دادن خود بپردازند!

  شواهد و مستندات گوناگون حکایت از آن می کند که متاسفانه مراسماتی که با نام کنسرت در حال برگزاری است، تنها تبدیل به پاتوقی مختلط برای طیفی از افراد جامعه شده است تا بتوانند بدور از دست قانون به طور رسمی به هنجار شکنی اجتماعی بپردازند.

  اما جای سوال باقیست که چگونه نهادی که به همراه خود ارشاد و اسلام را به یدک می کشد به وجود گزارش ها و اعتراضات گوناگون همچنان صدور مجوز های پی در پی را دنبال می کند حتی بدور از یک تذکر به دست اندرکاران برگزاری این مراسم ها!

  و در مقابل مسئولین مرتبط که چگونه مسئولیت اداره یک نهاد جامعه اسلامی در دست دارید که با مجوز شما به طور مشخص قوانین صریح و احکام شرع زیر پا گذاشه می شود!

  منبع:دانا به نقل از بوتیا

   133 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای