امروز : پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۶ مهر, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۱۸:۰۷ | تعداد بازدید : 16158 نفر | امتیاز خبر :
 • یادواره سرداران، امیران و شهدای شهرستان پیشوا

  مراسم يادواره سرداران، اميران و شهداي شهرستان پيشوا که در تالار قرآن صحن حضرت جعفر بن موسی الکاظم برگزار شد به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛روح الله باقري امام جمعه شهرستان ...

  مراسم یادواره سرداران، امیران و شهدای شهرستان پیشوا که در تالار قرآن صحن حضرت جعفر بن موسی الکاظم برگزار شد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛روح الله باقری امام جمعه شهرستان پیشوا در با اشاره به اثرات مثبت برگزاری یاواره شهدا اشاره کرد و اظهار داشت: امروز تامین امنیت و آسایش و پیشرفت و تعالی کشور را به برکت جان فشانی های شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم داریم.
  وی افزود:اگر امروز در میان آتش و خونی که در اطراف ما راه انداخته اند و ایران به سلامت و در کمال امنیت به پیشرفت های شگفت فراوانی دست پیدا می کند به برکت خون شهدا است و هر زمان که پای ما لغزید و در بسیاری از مباحث عقب ماندیم به جهت فاصله گرفتن از منش و راه شهدا است.

  سیروس صابری معاون سابق سیاسی و امنیتی استاندار قزوین و از فرماندهان دوران دفاع مقدس اظهار داشت : جنگ تحمیلی، نبرد تمامی دنیا کفر در مقابل تمامی اسلام آن روز بود و ۳۶ کشور اعلام کردند که در این جنگ به عراق کمک کردند و غرب و شرق آمدند تا نهاد انقلاب را لگدمال کنند.

  وی افزود : آنها در این جنگ همه نوع امکانات، تجهیزات و تسلیحات نظامی داشتند و به کشور ما حمله کردند، کشوری که تازه انقلاب کرده بود و آمادگی چنین جنگی را نداشت و به این کشور حمله کردند تا مردم آن را از راهی که انتخاب کردند، پشیمان کنند.

  سردار صابری با اشاره به اینکه شهدا پرورش یافته مکتب امام حسین (ع) بودند گفت : رزمندگان ما برای مبارزه سراسیمه خود را به جبهه ها رساندند زیرا پرورش یافته مکتب امام حسین (ع)بودند و گریه کردند که چرا ما در واقعه کربلا نبودیم تا امام خود را یاری کنیم و به اینها گفته شد که کاروانی هست که می توانید خود را به آن برسانید و این همان کاروان اباعبدالله الحسین است و انتهای این کاروان خرمشهر، شلمچه، فکه، کردستان و جبهه های غرب است.

  سردار صابری افزود: رزمندگان ما برای حضور در جبهه ها حتی طاقت نمی آوردند که دوره آموزشی طی کنند و عاشقانه و بلافاصله در میدان نبرد حاضر می شدند و برخی رزمندگان نیز در سنین پایین بودند.

  این فرمانده نظامی با اشاره به سختی های جنگ نابرابر در مقابل ایران گفت : هشت سال جنگ تحمیلی ، جنگ بسیار سختی به لحاظ مختلف بود چرا که انقلاب تازه شکل گرفته ایران اسلامی بدون سلاح و تجهیزات توان مقابله با دشمن را نداشت و با رهبری امام و مردم دین دار، هشت سال با ابر قدرت ها مقابله کردیم و یک وجب از خاک کشور را واگذار نکردیم.

  صابری در پایان گفت : هشت سال جنگ تحمیلی به عنوان برگ زرینی در تاریخ کشور و در کتاب انقلاب ثبت شده است و در فتنه ها نیز با پیروی از ولایت همیشه پیروز میدان بوده است و بعد از این نیز اینگونه خواهد بود.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای