امروز : پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 8 دسامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 14:32 | تعداد بازدید : 185 نفر | امتیاز خبر :
 • وعده های توخالی رئیس جمهور به مردم جنوب شرق کشور

  سرمای هوا به زاهدان می رسد و مردم این شهر طبق روال هر سال خود را برای لزرش های زمستانه و کباده کشی با دبه نفت و چراغ و کپسول کاملا مهیا ...

  سرمای هوا به زاهدان می رسد و مردم این شهر طبق روال هر سال خود را برای لزرش های زمستانه و کباده کشی با دبه نفت و چراغ و کپسول کاملا مهیا می کنند.
  به گزارش ندای پیشوا: به نقل از راه دانا: در این دنیای فانی، روزها، ماه ها و سال ها از پس یکدیگر می گذرند، انسان ها به دنیا می آیند و از دنیا می روند، زمین می میرد و زنده می شود اما حکایت لزرش زمستانه و کباده کشی با دبه نفت و چراغ و کپسول در سیستان و بلوچستان، حکایتی همواره جاوید و همیشه پایدار بوده است.

  اگرچه درک شرایط مردم در این روزهای سخت و سرد برای مسئولان پایتخت نشینی که در اتاق های گرم روی صندلی های نرم در حال خدمت! هستند سخت به نظر می رسد، اما نمکدان سخن گفتن شان از گازرسانی به زاهدان برای پاشیدن بر زخم عمیق مردم محروم این خطه از کشور همیشه پر است.

  قصه پر غصه گاز دار شدن زاهدان از روز نخست خود فراز و نشیب های بسیاری را به خود دیده؛ نموداری سینوسی که توجه به سرعت پیشرفت در آن هر چند سال یکبار با داغ شدن تنور انتخابات شدت می گیرد و به محض برقراری جو ثبات در ساختمان پاستور، به حیطه فراموشی سپرده می شود.

  سال ۱۳۹۵، در فاصله چند ماه مانده به دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری و همزمان با سفر حسن روحانی به زاهدان بود که مشعل گاز در اقدامی نمادین! در یکی از میادین این شهر برافروخته شد. رسانه ها خبر از رسیدن گاز به زاهدان و خداحافظی مردم این شهر با هفته های بدون گاز می دادند و بیلبوردهای تبلیغاتی بزرگراه ها حامل پیام وفای به عهد دولت با مردم بود.

  انتخابات برگزار شد؛ چیزی نگذشت که رویای دلنشینی که مسئولین تنها برای کف و سوت در میان مردم اقدام به توصیفش کرده بودند، رنگ باخت و درد مردم دوباره فرامونش شد؛ قریب به ۳ سال از آن وعده های خوش آب و رنگ و تیترهای جذاب می گذرد؛ گاز که نیامد هیچ، سیلندر هم کیمیا شد.

  امروز حضور مردم منتظر زاهدان در صف های عریض و طویل سیلندر گاز، داغ گرم کردن خانه ها با بخاری گازسوز و رهایی از دردسرها و مخاطرات چراغ های نفتی را در دل شان تازه می کند و حتی نتیجه نظرسنجی مسئولان از روی چهره و از داخل خودرو در حال حرکت هم نشانی از رضایت مردم زاهدان از عملکرد دولتمردان در این شهر ندارد. دیگر فرقی نمی کند علت بخت و اقبال است یا دست تقدیر، حرف و وعده است یا افت تدبیر؛ مهم این است که گاز به زاهدان رسید، اما به زاهدانی ها نه!
  سیلندر های گازی که اینجا در پایتخت و شهرستانهای پایتخت خبر پخش بموقع آن از کارخانه میرسد اما صف های طولانی مردم ساعتها در سرما نشانگر آنست که فقط خبر پخش بموقع رسیده نه خود سیلندرهای گاز.
  با این اوصاف نرسیدن سیلندر های خانگی گاز به مناطق محروم که تنها راه گرم کردن و پخت و پز این مردم بی امکانات است چندان جای تعجب ندارد.

  در تابستان آب و برق نداریم و در زمستان گاز و نفت.
  شنیدن درد دل مردمی که زمانی با لب خندان از شنیدن حرف های قشنگ و به امید رسیدن به کمی آسایش که انصافا حقشان است دست به قلم برده و رای دادند و اما امروز همچنان محرومیت خشکشان کرده که دیگر صدایشان هم در نمیآید،کار بسی سخت و دشوار است و دلی سنگ میطلبد.

  طرح اصلاح قیمت سوخت کارشناسی شده نیست

  شهروند دیگری نیز در گفتگو با عصرهامون، گفت: با افزایش قیمت بنزین، به ناچار مجبور شدم برای تأمین سوخت خودرو شخصی ام رو به LPG بیاورم. امثال من در این جمعیتی که اینجا می بینید کم نیست. متاسفانه دولت اوضاع مردم سیستان و بلوچستان را به رغم شرایط محرومیت، بیکاری و دیگر مشکلات عدیده هرگز درک نکرده و همیشه هم سنگ با شهرها و استان های برخوردار با ما رفتار می کند.

  زیرکی افزود: شمول سهمیه ۳۰ لیتری خودروهای دوگانه سوز برای این دسته از خودروها در استان نشان می دهد این طرح تا چه اندازه کارشناسی نشده است. در استانی با این وسعت فقط ۲ جایگاه CNG وجود دارد. حالا شلوغی این صف ها هم بماند که اگر خیال سوختگیری داشته باشی باید یک مخزن گاز را در صف انتظار مصرف کنی تا دوباره نوبتت برسد.

  ۳۷۰ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای