امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 29 اکتبر, 2012 | ساعت انتشار خبر : 07:02 | تعداد بازدید : 435 نفر | امتیاز خبر :
 • وزارت انرژی آمریکا: حذف ایران از بازار نفت مشکل کمبود عرضه را بیشتر می‌کند

  وزارت انرژی آمریکا با اشاره به میزان تولید جهانی نفت در ماه های سپتامبر و اکتبر و پیش بینی های انجام شده در مورد مصرف، هشدار داد حذف ایران از بازار ...

  وزارت انرژی آمریکا با اشاره به میزان تولید جهانی نفت در ماه های سپتامبر و اکتبر و پیش بینی های انجام شده در مورد مصرف، هشدار داد حذف ایران از بازار جهانی نفت باعث نقصان بیشتر عرضه در برابر تقاضا می شود

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، وزارت انرژی آمریکا اذعان کرد بر اساس تولید جهانی نفت در ماه های سپتامبر و اکتبر و همچنین پیش بینی های انجام شده در مورد مصرف، خارج کردن ایران از بازار جهانی نفت باعث تشدید نقصان عرضه در برابر تقاضا می شود.

  بر اساس گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا که به وزارت انرژی این کشور وابسته است در گزارش جدید خود افزود اگر ایران را از محاسبات خود کنار بگذاریم باید گفت میزان مصرف  جهانی سوخت در ماه های سپتامبر و اکتبر ۲٫۴ میلیون بشکه در روز بیشتر از عرضه بوده است و حتی اگر ایران را نیز در آمار خود محاسبه کنیم باز مصرف سوخت ۶۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از تولید بوده است.

  اداره اطلاعات انرژی آمریکا از ابتدای سال ۲۰۱۲ موظف است هر ۶۰ روز یک بار گزارشی در مورد وضعیت بازار جهانی نفت و تاثیر تحریم نفتی ایران بر این بازار منتشر کند. دولت آمریکا سیاست های خود در مورد تحریم ایران را بر پایه این گزارش ها تنظیم می کند. گزارش جدید پنجمین گزارش از این نوع است.

  بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا ظرفیت مازاد تولید اوپک طی دو ماه گذشته ۲۶ درصد کاهش یافته و به ۲ میلیون بشکه در روز رسیده است. اوپک در ماه های سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۱ بالغ بر ۲٫۷ میلیون بشکه در روز ظرفیت مازاد داشت.

  منابع رسانه ای غرب میزان تولید نفت ایران را ۲٫۸۵ میلیون بشکه در روز اعلام کرده اند. پیش از تحریم ها ایران حدود ۳٫۶ میلیون بشکه در روز نفت تولید می کرد. به عقیده کارشناسان با ورود به فصل سرما و افزایش تقاضا برای نفت تاثیر تحریم ها علیه ایران بیش از پیش کاهش خواهد یافت.(منبع:فارس)

   113 total views,  1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای