امروز : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 25 اکتبر, 2017 | ساعت انتشار خبر : 17:44 | تعداد بازدید : 17048 نفر | امتیاز خبر :
 • بررسی مشکل جاده پیشوا به قم گرمسار،ورزشگاه وبیمارستان با حضور استاندار در پیشوا

  بررسی مشکل جاده پیشوا به قم گرمسار،ورزشگاه وبیمارستان با حضور استاندار در پیشوا محمدحسین مقیمی استاندار تهران به‌منظور بررسی مشکلات شهرستان پیشوا در دومین سفر کاری خود در استان تهران وارد شهرستان پیشوا ...

  بررسی مشکل جاده پیشوا به قم گرمسار،ورزشگاه وبیمارستان با حضور استاندار در پیشوا

  محمدحسین مقیمی استاندار تهران به‌منظور بررسی مشکلات شهرستان پیشوا در دومین سفر کاری خود در استان تهران وارد شهرستان پیشوا شد

  استاندار تهران گفت: واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی پیشوا باید به سمت بسته‌بندی و صنایع تبدیلی سوق پیدا کنند که در این میان وظیفه فرماندار تشویق و فراهم کردن شرایط برای سرازیر شدن سرمایه‌گذار به شهرستان است.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا ، محمدحسین مقیمی در جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال، سرمایه‌گذاری، درآمد، آموزش و پژوهش که با حضور محمدکرم محمدی فرماندار پیشوا، حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله باقری امام جمعه پیشوا و تعدادی از مدیران کل استان تهران در سالن جلسات فرمانداری پیشوا برگزار شد اظهار داشت: اگر به موضوع تولید و اقتصاد مقاومتی اعتقاد داریم؛ با توجه به اینکه ۳۰ درصد اشتغال پیشوا مختص کشاورزی است باید به این موضوع توجه جدی داشت.

  وی با بیان اینکه اولین مکان موردنیاز این شهرستان احداث بیمارستان است تصریح کرد: در بحث ریلی ۳ ظرفیت حمل‌ونقل ریلی، سطح دسترسی بزرگراه قم -گرمسار و پروژه جاده پیشوا به کمربندی پیشوا و همچنین پایانه صادرات در پیشرفت شهرستان تأثیر چشم‌گیری دارد.

  استاندار تهران با اشاره به اینکه بین وزارت راه و شهرداری جهت قطار سریع‌السیر شهری اختلاف وجود دارد و پیشوا و ورامین در موضوع ریلی دچار اختلاف شده‌اند عنوان کرد: تعیین تکلیف خطوط ریلی شهرستان‌های اطراف استان تهران در دستورکار استانداری تهران قرار دارد.

  مقیمی با بیان اینکه به دنبال طرحی هستیم تا فضای سبز تمام ورودی‌های شهرستان‌های استان تهران در عرض ۵ سال از محل اعتبارات استانی توسعه پیدا کند گفت: مجوز احداث ۵ حلقه چاه در شهرستان پیشوا با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان داده شود.

  وی با اشاره به واگذاری تمام انشعابات به شرکت آب و فاضلاب با رأی اکثریت کلیه روستاهای شهرستان پیشوا مبنی بر اینکه تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار بگیرند خاطرنشان کرد: انشعابات شرکت آب و فاضلاب با رأی اکثریت کلیه روستاهای شهرستان پیشوا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار می‌گیرند، به علاونه در تهران سرانه ورزشی ۴۳ سانتی‌متر، در پیشوا ۵ سانتی‌متر است و در کل کشور یک مترمربع است.

  استاندار تهران بیان کرد: پیشوا یک پروژه مصوب جهت احداث ورزشگاه ۵هزار نفری دارد که زمین هم برای ساخت آن وجود دارد، اما زمین مساعد نیست؛ شهرداری چون وضعیت مناسبی ندارد امسال ۵۰۰ میلیون و سال آتی هم ۵۰۰ میلیون برای پروژه خاک‌برداری زمین باید هزینه شودتا به مرور زمان پروژه ورزشگاه ساخته شود.

  مقیمی با بیان اینکه ۱۴۰۰ هکتار زمین در پیشوا برای احداث شهرک صنعتی در نظر گرفته شده است افزود: تنها ۹ واحد صنعتی فعال در این شهرستان وجود دارد؛ فرمانداری در زمینه سرمایه‌گذاری صنعتی وقت نگذاشته اگر برنامه ندارید بروید شهرک صنعتی را تبدیل به واحد کشاورزی کنید و بعد اگر توانستید به واحد صنعتی تبدیل کنید .

  وی عنوان کرد: شهرستان پیشوا از نظر توسعه صنعتی رشد ندارد که سازمان صنعت و معدن باید وقت بگذارد و مسائل را حل و فصل کند؛ در همین راستا توسعه پیشوا در بخش صنعت باید جزء اولویت‌ها قرار بگیرد و کارگروه توسعه صنعتی وارد عمل شود تا زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

  استاندار تهران با اشاره به لزوم شناسایی صنایعی که امکان ایجاد آن در منطقه وجود دارد خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی پیشوا باید به سمت بسته‌بندی و صنایع تبدیلی سوق پیدا کنند و وظیفه فرماندار تشویق و فراهم کردن شرایط برای سرازیر شدن سرمایه‌گذار به شهرستان است.

   520 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای