امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 22 جولای, 2016 | ساعت انتشار خبر : 11:55 | تعداد بازدید : 3793 نفر | امتیاز خبر :
 • ورزش زورخانه ای، ورزشی در مسیر اخلاق و تربیت اسلامی/ نماز جمعه عامل وحدت مسلمانان و موجب بصیرت افزایی آنان است

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان پیشوا با اشاره به روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، اظهار داشت: ...

  امام جمعه پیشوا اظهار داشت: نماز جمعه یک عبادتِ سیاسی است که عامل وحدت مسلمانان و موجب بصیرت افزایی آنان است و توطئه های دشمنان علیه مسلمانان را خنثی می کند.

  حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان پیشوا با اشاره به روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، اظهار داشت: ورزش زورخانه ای یک ورزش ملیِ با فرهنگ است. در این ورزش اخلاق، ادب، اعتقادات، عفاف و حجاب رعایت می شود و ورزشی است که در کشور ما به وسیله انسان های متدین شکل گرفته و تربیت کننده و سازنده است. ورزش زورخانه ای ورزشی در مسیر اخلاق و تربیت اسلامی است.

  خطیب نماز جمعه پیشوا با بیان این که مسئولین سعی کنند این ورزش را در کشور رواج دهند، از شهردار پیشوا درخواست کرد که ورزش زورخانه ای را در این شهر توسعه دهد تا جوانان جذب این ورزش شوند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران گفت: نماز جمعه فریضه واجبی است که خداوند، پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اطهار(علیهم السلام) در بین تمامی واجبات بیشتر بر این فریضه تأکید کردند و خداوند متعال یک سوره کامل برای آن نازل کرده است.

  حجت الاسلام رحمتی نیا تصریح کرد: نماز جمعه یک نماز جماعتِ معمولی نیست. در زمان پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) اگر مردم نمی توانستند در نمازهای واجب دیگر شرکت کنند، سعی می کردند حتما در نماز جمعه شرکت کنند.

  امام جمعه پیشوا اظهار داشت: نماز جمعه یک عبادتِ سیاسی است که عامل وحدت مسلمانان و موجب بصیرت افزایی آنان است و توطئه های دشمنان علیه مسلمانان را خنثی می کند.

  وی اضافه کرد: نماز جمعه مطالبات قرآن و پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و رهبری را پیگیری می کند و عامل گسترش فرهنگ دین، اخلاق و تقوا در جامعه است. نماز جمعه مدرسه آموزش دین و روش زندگی است و موجب وحشت دشمنان اسلام است.

  ۱۲۳ total views, 1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای