امروز : یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 14 دسامبر, 2016 | ساعت انتشار خبر : 16:25 | تعداد بازدید : 5430 نفر | امتیاز خبر :
 • واکنش کاخ سفید به دستور روحانی

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سخنگوی کاخ سفید دستور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری کشورمان مبنی بر ساخت پیشران‌های هسته‌ای را کم‌اهمیت خواند. دستور روحانی روز گذشته و در واکنش به نقض برجام میان ایران ...

  سخنگوی کاخ سفید به دستور رئیس‌جمهور کشورمان برای ساخت پیشران‌های هسته‌ای واکنش نشان داد.

  کاخ سفید

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سخنگوی کاخ سفید دستور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری کشورمان مبنی بر ساخت پیشران‌های هسته‌ای را کم‌اهمیت خواند.

  دستور روحانی روز گذشته و در واکنش به نقض برجام میان ایران و شش قدرت جهانی صادر شد. این اقدام روحانی در واکنش به رای کنگره به تمدید تحریمهای ایران در نوامبر و دسامبر بود.

  با اینحال جاش ارنست،  اعلام کرد که از دستور روحانی آگاه است و این اقدام نقض تعهدات ایران در توافق هسته‌ای نیست.

  به گزارش رویترز، ارنست در کنفرانس خبری خود به خبرنگاران گفت: این اطلاعیه از سوی ایرانی‌ها در تضاد با توافق بین‌المللی برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نیست.

  جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که آمریکا اطمینان دارد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که مسئول نظارت بر سایتهای هسته‌ای ایران است قادر به بررسی پایبندی ایران به توافق هسته‌ای خواهد بود.

  یک مقام کاخ سفید که نامش فاش نشد نیز دیروز گفت که دستور حسن روحانی به متخصصان هسته ای این کشور برای ساخت کشتی های دارای سیستم سوخت هسته ای، ناقض توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی نیست.

   

  منبع: تسنیم

  ۱۶۰ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای