امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 3 جولای, 2019 | ساعت انتشار خبر : 16:41 | تعداد بازدید : 9003 نفر | امتیاز خبر :
 • همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، همایش و نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد با حضور معاون سیاسی انتظامی فرماندار پیشوا برگزار شد

  در اين همایش رؤسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی، جمعیت هلال احمر، سایر مسئولان و جمعی از بهبودیافتگان حضور داشتند.   به گزارش نداي پيشوا: نجمه اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی ...

  در این همایش رؤسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی، جمعیت هلال احمر، سایر مسئولان و جمعی از بهبودیافتگان حضور داشتند.

   

  به گزارش ندای پیشوا: نجمه اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در این همایش گفت: سازمان بهزیستی به عنوان پیشرو و پرچم دار عرصه پیشگیری و درمان اعتیاد سالهاست با طراحی و اجرای برنامه های متعدد و استفاده از رویکردهای اجتماع محور نقش مهمی را در جهت کاهش و پیشگیری از اعتیاد داشته است.

  ملک دار معاون امور توسعه پیشگیری اداره بهزیستی نیز افزود: اعتیاد یک بیماری جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی و جزء ۳ آسیب اجتماعی با شیوع بالا در کشور ماست و جزء ۴ بحرا ن در کنار بحران فقر، مشکلات زیست محیطی و تهدیدات هسته ای می باشد.

  وی گفت: در کنار پیشگیری همگانی و امر آموزش و توجه به افرادی که در معرض خطر هستند باید به مسئله بازپروری و باز اجتماعی شدن معتادان نیز توجه شود چراکه نبود شغل یکی از مهم ترین مشکلات بهبود یافتگان و حلقه گمشده درمان اعتیاد است.

  وی افزود: اگر بتوانیم برای معتادین بهبود یافته از اعتیاد با توجه به مهارت شغلی آنها کار ایجاد کرد نه تنها از عود مجدد پیشگیری می شود بلکه زمینه توانمند سازی و بازگشت آنها به خانواده نیز فراهم می شود.

  در این همایش که به همت اداره بهزیستی و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت اجتماعی سپاه حول محور “یاری گر هم باشیم” برگزار شد، از معتادان بهبودیافته شهرستان پیشوا با اهدای لوح تقدیر شد.

  همچنین در حاشیه این همایش نمایشگاهی از دستاوردهای اداره بهزیستی در حوزه پیشگیری از مواد مخدر و آشنایی با انواع مخدرها برپاشد.

   

  ۷۶۲ total views, 4 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای