امروز : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 24 جولای, 2020 | ساعت انتشار خبر : 17:11 | تعداد بازدید : 2775 نفر | امتیاز خبر :
 • هدف از انتقاد در نمازجمعه حل مشکلات مردم است نه مچ گیری و حقیرکردن مسئولین

  امام جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به این که هدف از اعتراض و انتقاد در نمازجمعه حل مشکلات مردم است گفت: هدف از انتقاد در نمازجمعه مچ گیری و بی آبرویی و ...

  امام جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به این که هدف از اعتراض و انتقاد در نمازجمعه حل مشکلات مردم است گفت: هدف از انتقاد در نمازجمعه مچ گیری و بی آبرویی و تحقیر کردن مسئولین نیست بلکه هدف برطرف شدن مشکلات مردم است/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا, حجت الاسلام و المسلمین روح الله باقری امام جمعه شهرستان پیشوا در خطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته که با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در مصلی حرم جعفربن موسی الکاظم(ع) برگزار شد اظهار کرد: ماه ذی الحجه ماه با برکتی است ماهی که روایت داریم اگر کسی بین نمازمغرب وعشا دو رکعت نماز دهه اول ذی الحجه که ساده و روان است را بخواند در ثواب کسی که به حج مشرف شده است شریک می شود.

  وی افزود: روز عرفه برای اعتراف به گناهان و خطاها و معصیت های ما در درگاه خدای متعال است قدم اول اصلاح اعتراف به خطا و گناهان است اگر توانستیم و پروتکل های بهداشتی به ما اجازه داد دعای روز عرفه را برگزار می کنیم اما اگر نشد در منازل با خانواده خود حتما پنجشنبه عصر دعای پرفیض عرفه را بخوانید.

  حجت الاسلام باقری عنوان کرد: جمعه هفته آینده عید قربان است اگر جمعه با یکی از اعیاد تلاقی پیدا کرد نمازجمعه خوانده نمی شود اگر پروتکل های بهداشتی به ما اجازه داد جمعه آینده ساعت ۸ صبح نمازعیدقربان در این مکان مقدس برگزار خواهد شد.

  باقری با اشاره به عید غدیر بیان کرد: غدیر را باید جدی بگیریم مسئولین مدیریت شهری فضاسازی شهر را طراحی و آذین بندی کنند طوری کوچه و خیابان را آذین بندی کنیم که ثابت شود ما شیعه امیرالمومنین هستیمدر چند روز آینده مرحله دوم مواسات و کمک به فقرا شروع خواهد شد به همت مسئولین و مردم و خیرین چندین هزار بسته غذایی تقدیم فقرا و خانواده های عزیزان خواهد شد.

  وی ادامه داد: حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار غذای گرم در ایام غدیر پخت خواهد شد مردم عزیز در این امر مساعدت کنند از کارهای زیبا رساندن دو جوان به یکدیگر است کارهای خوبی که مجموعه آستان قدس در پیشوا به خوبی انجام می دهند کمک های مردمی و جهیزه دادن به نوعروسان و نودامادان است هزینه هر جهیزیه ۲۵ تا ۳۰ میلیون است که ۴ جهیزیه تقریبا کامل آماده شده و تحویل داده خواهد شد.

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: ۵ مرداد سالگرد اقامه اولین نمازجمعه بعد از انقلاب اسلامی در سال ۵۸ به امامت آیت الله طالقانی است از امام جمعه های سابق پیشوا حضرت حجت الاسلام هدایتی نژاد و حجت الاسلام رحمتی نیا که کارهای زیربنایی را در این شهرستان انجام دادند و از ائمه جمعه موقت این شهرستان تقدیر و تشکر می کنم عزیزان اگر نسبت به ما نقد و انتقادی دارند که حتما هست حتما به ما منتقل کنند.

  روح الله باقری با اشاره به ارکان نمازجمعه اظهار کرد:
  یکی از ارکان نمازجمعه ستاد نمازجمعه است که با برخورد شایسته با مردم کمک حال نمازجمعه باشد از حاج احمد قمی مسئول محترم ستاد نمازجمعه که ۱۲ سال زحمت کشیدند تشکر می کنم در حال حاضر در خدمت مهندس طهماسوند از فرهنگیان و متدینین و انقلابیون شهرستان هستیم که عزیزان به ایشان کمک کنند تا انشالله در این امر موفق باشند.

  وی افزود: مهمترین رکن نمازجمعه مردم هستند حضور مردم باعث اقتدار نمازجمعه می شود حضور مردم که به نفع خودشان تمام می شود در انقلاب اسلامی بهترین و مهمترین جایی که صدای مردم به گوش حاکمیت و حکومت می رسد نمازجمعه است.

  حجت الاسلام باقری بیان کرد: رکن مهم دیگر مسئولین هستند بهترین مکان برای مسئولین که با مردم ارتباط بگیرند و حرف مردم را بشنوند نمازجمعه است.

  امام جمعه پیشوا در پایان خاطرنشان کرد: هدف از اعتراض و انتقاد در نمازجمعه مچ گیری از مسئولین و بی آبروکردن و حقیرکردن مدیران و مسئولین نیست هدف حل مشکلات مردم است اگر نقدی می شود سازنده و دلسوزانه است.

  http://nedayepishva.com/?p=64465&preview=true لینک کوتاه

   544 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای