امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 4 جولای, 2021 | ساعت انتشار خبر : 18:38 | تعداد بازدید : 5604 نفر | امتیاز خبر :
 • نگاهی به تیم‌های راه یافته به نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰/ جدال حساس اسپانیا-ایتالیا و دانمارک-انگلیس

  مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ با مشخص شدن چهره تیم‌های صعود کننده به مرحله بعدی به پایان رسید/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، مرحله یک چهارم نهایی مسابقات ...

  مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ با مشخص شدن چهره تیم‌های صعود کننده به مرحله بعدی به پایان رسید/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۲۰) بامداد امروز (یکشنبه) به پایان رسید و چهره ۴ تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی مشخص شد. تیم‌های اسپانیا، ایتالیا، دانمارک و انگلیس چهار تیم صعود کننده به مرحله نیمه پایانی هستند.

  اسپانیا که در مرحله یک هشتم نهایی در وقت‌های اضافی با نتیجه ۵-۳ از سد کرواسی گذشت، در مرحله یک چهارم نهایی رو در روی سوئیس ایستاد و به زحمت و در ضربات پنالتی موفق شد این تیم که ۱۰ نفر شده بود را از پیش رو بردارد.

  این چهارمین بار است که اسپانیا در جریان یک رقابت اروپایی موفق می‌شود در ضربات پنالتی به دور بعدی راه پیدا کند که از این نظر یک رکورد در تاریخ رقابت‌های اروپایی محسوب می‌شود.

  دیدار تیم‌های سوئیس و اسپانیا پنجمین بازی از مرحله حذفی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ بود که به ضربات پنالتی کشیده شد که از این نظر با رقابت‌های جام ملت‌های سال ۱۹۹۶ و ۲۰۱۶ برابری می کند.

  اسپانیا برای پنجمین بار به نیمه نهایی یورو رسیده است. در هر ۴ دوره قبلی آن‌ها به فینال رسیدند و ۳ بار نیز قهرمان شدند.

  ایتالیا که در مرحله یک هشتم نهایی توانسته بود اتریش را با نتیجه دو بر یک شکست بدهد، در دیدار مرحله یک چهارم نهایی برابر بلژیک قرار گرفت و موفق شد با نتیجه مشابه دو بر یک این تیم را از پیش رو بردارد و راهی دیدار نیمه پایانی شود.

  لاجوردی پوشان در این مرحله باید به مصاف اسپانیا بروند، این بازی جذاب تکرار فینال یورو ۲۰۱۲ خواهد بود.

  در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲، دو تیم اسپانیا و ایتالیا با حضور ۶۴ هزار نفر در ورزشگاه ملی المپیسکی شهر کیف اوکراین به مصاف هم رفتند که اسپانیا (قهرمان یورو ۲۰۰۸) توانست با نتیجه چهار بر صفر ایتالیا را شکست دهد و از عنوان قهرمانی خود دفاع کند، اما این بار ایتالیا آماده‌تر به نظر می‌رسد این تیم در ۳۲ بازی اخیر خود شکستی نداشته است.

  دانمارکی‌ها که در دور یک هشتم نهایی موفق شده بودند تیم ملی ولز را با نتیجه قاطع ۴-صفر شکست دهند و لقب شگفتی ساز یورو ۲۰۲۰ را از آن خود کنند، در سومین بازی از مرحله یک چهارم نهایی موفق شدند با نتیجه ۲- یک جمهوری چک را شکست دهند و راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

  دانمارک در حالی توانست چک را حذف کند که حریف این تیم پیش از این، از سه دوره حضور در مرحله یک چهارم نهایی، دو بار موفق شده بود به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.

  دانمارک که چهار بار به مرحله نیمه نهایی یک رقابت معتبر (جام جهانی یا یورو) راه یافته، آخرین بار در سال ۱۹۹۲ به نیمه نهایی جام ملت‌های اروپا رسیده بود و حالا پس از ۲۹ سال موفق شد بار دیگر به این مهم دست یابد. وقفه ۲۹ ساله بین این دو صعود، بیشترین انتظار برای صعود به نیمه نهایی تاریخ جام ملت‌های اروپا است.

  علاوه بر این با توجه به اینکه جمهوری چک در رقابت‌های یورو ۲۰۰۴ با حذف دانمارک به نیمه نهایی رسیده بود، دانمارک با حذف چک توانست پس از ۱۷ سال از این تیم انتقام بگیرد.

  در آخرین بازی از مرحله یک چهارم نهایی تیم فوتبال انگلیس که در مرحله یک هشتم نهایی موفق شد آلمان پرستاره را با نتیجه ۲ بر صفر حذف کند مقابل اوکراین قرار گرفت و توانست این تیم را با نتیجه پرگل چهار بر صفر شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.

  انگلیس آخرین بار در رقابت‌های یورو ۹۶ با پیروزی برابر اسپانیا به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرده بود و به این ترتیب پس از ۲۵ سال توانست به جمع چهار تیم برتر قاره سبز راه یابد.

  این تیم در حالی به مرحله نیمه نهایی راه یافت که در پنج بازی خود در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ دروازه اش گشوده نشده است و از این نظر با ایتالیای سال ۱۹۹۰ برابر شد.

  انگلیس در مرحله نیمه نهایی رودرروی دانمارک قرار خواهد گرفت.

  وداع برترین گلزنان جام با یورو ۲۰۲۰

  پاتریک شیک با گلی که برابر دانمارک به ثمر رساند پنج گله شد، اما نتوانست مانع شکست تیم ملی این کشور شود.

  از طرف دیگر کریستیانو رونالدو هم که ۵ گل به ثمر رسانده بود به همراه پرتغال حذف شد تا هر دو آقای گل مسابقات قبل از پایان رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ خداحافظی زودهنگامی با این رقابت‌ها داشته باشند.

  بازی‌های مرحله نیمه نهایی از روز سه شنبه با دیدار تیم‌های ملی ایتالیا و اسپانیا آغاز خواهد شد

  انتهای پیام/*

  http://nedayepishva.com/?p=72075&preview=true لینک کوتاه

   189 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای