امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۶ مهر, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۶:۲۷ | تعداد بازدید : 28477 نفر | امتیاز خبر :
 • نمایشی از جنس دفاع مقدس در پیشوا روی صحنه رفت

  نمایشی از جنس دفاع مقدس در پیشوا روی صحنه رفت بمناسبت هفته دفاع مقدس، نمایش فاخر ستارگان درخشان، شهدای قهرمان در شهرستان پیشوا اجرا شد. به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛۳۸ سال از جنگ تحمیلی ...

  نمایشی از جنس دفاع مقدس در پیشوا روی صحنه رفت

  بمناسبت هفته دفاع مقدس، نمایش فاخر ستارگان درخشان، شهدای قهرمان در شهرستان پیشوا اجرا شد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛۳۸ سال از جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس می گذرد، افرادی که آن روزها را ندیده و یا به یاد ندارند به دنبال آثار و نشانه های واقعی از آن دوران هستند.

  کتاب ها، تلویزیون و سینما آنچنان که باید و شاید نتوانسته رسالت خود را انجام دهد این در حالی است که کشورهایی که در برهه ای از تاریخ خود درگیر جنگ بودند آنچنان داستان سرایی و حماسه سرایی می کنند گویی که قهرمانان آنان قدرت های ماورایی داشتند در صورتی که با مرور ایثارگری های رزمندگان ایران به این نتیجه می رسیم که دلاورمردی ها و خلوص نیت آنان مثال زدنی و بی مانند بوده و ما باید سعی کنیم با تمام توان یاد همه آنها را زنده نگه داریم و نسل به نسل منتقل کنیم.
  به همت بسیجیان ناحیه مقاومت حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) فضایی به مانند جبهه در پیشوا طراحی گردید که در انتقال این ارزش ها به مردم و علی الخصوص جوانان نقش موثری داشت.

  فضایی متفاوت که در آن ها تانک ها و تجهیزات زنگ زده و غنیمت گرفته شده از عراقی ها را به نمایش می گذارند، دیده می شود.

  نمایش”ستارگان درخشان،شهدای قهرمان” به مدت شش شب در ناحیه مقاومت حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) پیشوا برگزار گردید.
  فرمانده سپاه ناحیه پیشوا درباره جزئیات این نمایش فاخر گفت: در اجرای این نمایش شهرداری کمک شایانی کرد و ما توانستیم اتفاقات اول انقلاب تا پیروزی در برابر رژیم بعثی را به صورت ملموس به نمایش بگذاریم.
  سرهنگ صمد سلطانی افزود: هدف از نمایش میدانی با اداوات جنگی واقعی، ایجاد فضای دفاع مقدس برای مردم بویژه نوجوانان و جوانان بود تا بهتر یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و به نسل جوان انتقال دهیم.
  وی گفت: در این نمایش ۵۰ بازیگر حضور داشتند که به گوشه هایی از زندگی شاهرخ ضرغام که بعدها به حر انقلاب معروف شد، هم اشاره شد.
  سلطانی افزود: در حاشیه این نمایش یادواره ۳۳۳ شهید شهرستان پیشوا با حضور خانواده شهدا برگزار شد.

  ۳۵ total views, 1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای