امروز : یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 11 آگوست, 2020 | ساعت انتشار خبر : 19:12 | تعداد بازدید : 683 نفر | امتیاز خبر :
 • نمازجمعه پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت / هدف از انتقاد در نمازجمعه تقویت رفاه جامعه است

  همزمان با چهل ویکمین سالگرد اقامه نمازجمعه در کشور مراسم تجلیل از خادمین و اعضای ستاد نمازجمعه پیشوا در دفتر امام جمعه برگزار شد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، به مناسبت چهل ویکمین ...

  همزمان با چهل ویکمین سالگرد اقامه نمازجمعه در کشور مراسم تجلیل از خادمین و اعضای ستاد نمازجمعه پیشوا در دفتر امام جمعه برگزار شد/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، به مناسبت چهل ویکمین سالگرد اقامه نمازجمعه در کشور و همزمان با دهه ولایت وامامت این مراسم با حضور تعدادی از مسئولین در دفتر امام جمعه شهرستان پیشوا برگزار شد.

  این مراسم که با به دلیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی تعداد محدودی از از مسئولین، اعضای ستاد و خادمین نمازجمعه حضور داشتند حجت الاسلام باقری امام جمعه پیشوا ضمن تبریک عید بزرگ غدیرخم با اشاره به چهل ویکمین سالگرد اقامه نمازجمعه در کشور به دستور حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: در نظام اسلامی مردم رکن اصلی حکومت هستند و برای حفظ نظام خود وارد صحنه می شوند که این خیل عظیم مردمی نیاز به یک محور واحد دارد که در نظام اسلامی رهبر ارکان و تشکیلات رهبری در این محوریت و هدایت را برعهده دارد تا مردم و جامعه را در مقابله با دشمن آگاه وقوی کند.

  وی افزود: نمازهای جمعه در این چهل سال یعد از انقلاب اسلامی وظیفه تقویت حکومت اسلامی را داشته اند و توانسته اند مردم را پای کار نظام اسلامی بیاورند.

  حجت الاسلام باقری نمازجمعه را بهترین موقعیت برای مردم و مسئولین دانست و عنوان کرد: مسئولین دلسوز و کارآمدباید پتانسیل نمازجمعه برای ارتباط با مردم استقبال کنند و از این طریق نیازها و مسائل موجود در جامعه را شناسایی و رفع کنند و مردم نیز باید از مسئول خود در هر جایگاهی که قرار دارد مطالبه گری کنند و بهترین زمان ومکان برای مطالبه گری در نمازهای جمعه است.

  امام جمعه پیشوا در ادامه سخنان خود در جمع خادمین نمازجمعه بیان کرد: تقویت نمازهای جمعه در کشور باعث تقویت بیش از پیش نظام می شود نهاد نمازجمعه را علاوه بر امام جمعه، مردم و جوانان و مسئولین و اعضای ستاد تشکیل می دهند که با همکاری با هم می توانند مشکلات شهرستان را حل و رفع کنند.

  وی ادامه داد: مردم این منطقه و شهرستان روحیه انقلابی داشته ودارند و ائمه جمعه گذشته پیشوا هم در زنده نگه داشتن این روحیه نقش موثری داشته اند و از ابتدای انقلاب آیت الله محمودی نیز با حکمت و درایت این رویه را در دشت ورامین تقویت کرده اند.

  روح الله باقری نمازجمعه را پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت دانست و اظهار کرد: رابط بین حکومت اسلامی و مردم جامعه نمازجمعه است و این امام جمعه است که حرف ها و سیاست گذاری های نظام و رهبری را می تواند به جامعه برساند و اگر مردم نیز انتقادو خواسته ای دارند از تریبون نمازجمعه گفته و بیان می شود.

  وی افزود: دفتر و نهاد نمازجمعه در ایامی که نمازجمعه برگزار نمی شد فعالیت های گسترده و کاملی را در جهت مقابله با ویروس کرونا به صورت شبانه روزی انجام دادند که به صورت کامل ارائه شده است.

  حجت الاسلام باقری تصریح کرد: تقویت تریبون نمازجمعه تقویت جامعه و مردم است و اگر نقدی هم از این طریق اعلام می شود نیت مچ گیری نیست بلکه ما تقویت مسئولین و رفاه جامعه را می خواهیم.

  وی گفت: عظمت نمازجمعه در این شهرستان به برکت وجود و حضور حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) در این شهرستان می باشد.

  براساس این گزارش، در پایان این مراسم از اعضای ستاد و خادمین نمازجمعه با اهدا لوح تقدیر و قاب منقش به ذکر امیرالمومنین(ع) تقدیروتشکر شد ئو همچنین اززحمات مسئول قبلی ستاد نمازجمعه حاج احمدقمی قدردانی شد.

  http://nedayepishva.com/?p=64936&preview=true لینک کوتاه

   91 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای