امروز : یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 13 مه, 2019 | ساعت انتشار خبر : 17:29 | تعداد بازدید : 462 نفر | امتیاز خبر :
 • نظارت بر اماکن تهیه و توزیع غذا در پیشوا تشدید می شود

  به گزارش ندای پیشوا؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا گفت: همزمان با شروع فصل گرما و شیوع بیماری های منتقله از آب و غذا، نظارت بر اماکن تهیه و توزیع ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا گفت: همزمان با شروع فصل گرما و شیوع بیماری های منتقله از آب و غذا، نظارت بر اماکن تهیه و توزیع غذا در پیشوا تشدید می شود.

  کمیته فصلی پیشگیری ازبیماری های منتقله از آب و غذا با حضور کارشناسان مسئول ستادی و مسئولان مراکز خدمات جامع سلامت برگزار شد.

  در این جلسه رجب زینی وند رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا ضمن تأکید بر تشدید بازدید ها و اهمیت سلامت آب و غذا گفت: کلر سنجی آب آشامیدنی در مراکز توسط کارشناسان با دقت صورت گرفته و نظارت کافی بر این امر مهم توسط واحد بهداشت محیط انجام می شود.

  وی افزود: میزان نمونه گیری موارد اسهال حاد آبکی جهت تشخیص بیماری واگیر التور ( وبا) به عنوان یکی از شاخص های مهم وزارت بهداشت محسوب می شود.

  زینی وند گفت: اطلاع رسانی لازم به کلیه پزشکان و کادر درمانی درمراکز دولتی و بخش خصوصی انجام و همچنین تجهیزات لازم درآزمایشگاه درمانگاه شبانه روزی شهید مهتدی بررسی و در صورت کمبود ظرف نمونه گیری و دیگر اقلام پیگیری می شود.

  وی بیان کرد: با توجه به اهمیت توزیع مواد غذایی سالم به گروه هدف دانش آموزان به عنوان گروه آسیب پذیر، نظارت بر بوفه تغذیه مدارس تشدید می شود.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا با بیان اینکه کارشناسان بهداشت محیط باید لیست مواد غذایی مجاز و غیر مجاز را در اختیار مدارس قرار دهند، افزود: همچنین طرح جمع آوری دست فروش ها و فروشنده های دوره گرد نیز در دستور کار شبکه بهداشت قرار دارد.

  در این کمیته کارشناسان نظرات خود را در خصوص آموزش صحیح شستشوی سبزیجات به صورت عملی به گروه های هدف، توزیع رسانه های آموزشی، تشدید نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و بوفه تغذیه در مدارس، اعلام کردند.

  ۹۲۴ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای