امروز : پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 16 مارس, 2015 | ساعت انتشار خبر : 08:35 | تعداد بازدید : 8275 نفر | امتیاز خبر :
 • نخستین نماز جمعه بخش جلیل آباد پیشوا اقامه می شود

    به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام سید صالح یاسینی در جلسه شورای اداری شهرستان ورامین گفت : نماز جمعه فریضه ای عبادی و سیاسی و سنگر عظیمی است که به واسطه ...

  مسئول شورای سیاست‌ گذاری ائمه جمعه استان تهران گفت: فریضه الهی نماز جمعه برای نخستین بار پس از تعطیلات نوروز در بخش جلیل آباد شهرستان پیشوا اقامه خواهد شد.

  yasini

   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام سید صالح یاسینی در جلسه شورای اداری شهرستان ورامین گفت : نماز جمعه فریضه ای عبادی و سیاسی و سنگر عظیمی است که به واسطه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایران برپا شده و به فرموده امام راحل از عنایات ویژه حق تعالی به جمهوری اسلامی محسوب می شود.

   

  وی اظهار داشت : امام راحل فرموده اند که اگر انقلاب اسلامی تنها همین نماز جمعه را برای کشور به ارمغان آورده باشد ، برای کشور کفایت می کند که این نشان از اهمیت این فریضه عبادی و سیاسی به عنوان جریان معنوی جوشان دارد.

   

  وی افزود : هم اکنون به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ۸۲۵ نقطه از کشور نماز جمعه برپا می شود و هر روز شاهد تقاضا برای برپایی نماز جمعه در دیگر نقاط کشور می باشیم.

   

  وی تصریح کرد: هم اکنون در حوزه شرق استان تهران شامل شهرستان های ورامین ، قرچک ، پیشوا و پاکدشت ، ۶ نماز جمعه برپا می شودکه پس از تعطیلات نوروز در شهرستان شریف آباد پاکدشت و بخش جلیل آباد پیشوا نیز این فریضه الهی برای نخستین بار اقامه خواهد شد.

   

  مسوول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان تهران گفت: نمازجمعه بزرگترین اجتماع سیاسی و عبادی مسلمانان است که نماد وحدت و همدلی میان مردم و مسوولین محسوب می شود.

   

  وی با اشاره به حضور آیت الله سیدمرتضی محمودی قدیمی ترین امام جمعه کشور در شهرستان ورامین گفت:با دستور رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ، سال آینده همایش استانی تجلیل از مقام علمی امام جمعه شهرستان ورامین به دلیل تلاش و مجاهدت در سنگر نماز جمعه برگزار و از زحمات و تلاش های ایشان تقدیر به عمل می آید.

   

  منبع: روابط عمومی فرمانداری ورامین

   567 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای