امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 23 ژوئن, 2021 | ساعت انتشار خبر : 11:02 | تعداد بازدید : 948 نفر | امتیاز خبر :
 • نباید مصالح انقلاب را به خاطر انتخابات فدا کنیم

  رئیس جمهور گفت: نباید مصالح انقلاب را به خاطر انتخابات فدا کنیم چرا که انتخابات جایگاه بالایی دارد، ولی اهداف مهم نباید فراموش شود/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین حسن ...

  رئیس جمهور گفت: نباید مصالح انقلاب را به خاطر انتخابات فدا کنیم چرا که انتخابات جایگاه بالایی دارد، ولی اهداف مهم نباید فراموش شود/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت با تبریک ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: اگر به زندگی امام رضا (ع) نگاه بیاندازیم، یک بخش از آن فهم، درایت و جایگاه ویژه فرهنگی ملت بزرگ ایران است.

  او افزود: ایران از اول عاشق خاندان رسالت بوده، سیاستی داشته که امام هشتم ما از ابتدا اتخاذ کردند؛ خروج او از مدینه و حرکتش به سمت مرو، برای حفظ مصالح و تشریح دنیای اسلام در برابر ادیان دیگر و مناظره و مباحثه با آن‌ها به ایران سفر کرد.

  روحانی افزود: اینکه می‌گوییم مسلمان و انقلابی هستیم یعنی باید مصالح دنیای اسلام را رعایت کنیم؛ برای اینکه مصالح دنیای اسلام حفظ شود، امام حاضر است سمتی را که نمی‌خواهد، بپذیرد؛ انقلابی بودن یعنی اهداف مهم را از یاد نبردن.

  رئیس جمهور در ادامه گفت: در مسئله انتخابات هم همین است که نباید مصالح انقلاب را به خاطر انتخابات فدا کنیم؛ انتخابات جایگاه بالایی دارد، ولی اهداف مهم نباید فراموش شود.

  او با اشاره به انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: انتخابات به یک مفهومی از ارکان نظام است؛ اگر گفتیم جمهوریت رکن نظام است، جمهوریت بدون انتخابات حاصل نخواهد شد.

  روحانی عنوان کرد: جمهوریت یک پایه مهم در کنار اسلام است و باید برای حفظ آن‌ها تلاش کنیم، اگر متزلزل شود، کل نظام متزلزل می‌شود؛ امیدوارم اگر به اسلام خدمت نمی‌کنیم، به آن لطمه نزنیم.

  رئیس جمهور با اشاره به اخلاق اسلامی و نقش آن در دین گفت: باید جامعه‌ای داشته باشیم که اگر شخصی دروغ گفت، در جامعه از بین برود و هیچکس به او اعتنا نکند؛ اسلامیت یعنی همین.

  روحانی در ادامه گفت: آن چیزی که از اسلام مهم بوده، اخلاق اسلامی است و در اخلاق و رفتار اسلامی، راستگویی، صداقت، احترام به صداقت مردم و مسائلی از این دست مهم است که اگر این‌ها هم صدمه ببیند، چیزی از اسلام نمی‌ماند.

  او افزود: اگر در مسئله جمهوریت باید فضای را باز کنیم و مردم را در آغوش بگیریم، اینکه بخشی از جمعیت را که به یک تفکر علاقه دارند، کنار بزنیم، به کشور خدمت نکردیم.

  رئیس جمهور با اشاره به تلاش دولت برای برگزاری انتخابات گفت: اصل انتخابات بسیار مهم بود و یکی از کار‌های دولت دوازدهم، برگزاری یک انتخابات امن و سالم با توجه به دستورالعمل‌هاب بهداشتی بود که کار مهمی بود و انجام شد.

  روحانی با بیان تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات تصریح کرد: اینکه ده‌ها هزار صندوق از صبح تا نیمه شب حاضر باشند و مردم بتوانند پای صندوق‌ها حاضر شوند و صبح اول وقت فردا منتخب مردم را مشخص کند، کار بزرگی است و نباید به خاطر اینکه در یک جایی چند دقیقه انتخابات دیرتر شروع شده است، انتخابات را نادیده بگیریم و باید به این موضوع افتخار کنیم.

  http://nedayepishva.com/?p=71782&preview=true لینک کوتاه

   135 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای