امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۱ مهر, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۵:۴۰ | تعداد بازدید : 76369 نفر | امتیاز خبر :
 • نامقاوم بودن ۶۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان تهران

  نامقاوم بودن ۶۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان تهران مدیر کل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی استان تهران از نامقاوم بودن ۶۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان تهران که در برابر زلزله ۵ریشتری ...

  نامقاوم بودن ۶۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان تهران

  مدیر کل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی استان تهران از نامقاوم بودن ۶۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان تهران که در برابر زلزله ۵ریشتری دوام نمی آورند، خبر داد.

  صالحی در گفت و گو با خبرنگار سایت ندای پیشوا، اظهار داشت: یکی از اولویت ها و برنامه های کاری سال ۹۷ بنیاد مسکن وانقلاب اسلامی استان تهران بحث مقاوم سازی و نوسازی واحدهای فرسوده روستایی است.
  وی افزود:خوشبختانه تسهیلات خوبی در این زمینه پیش بینی شده است و در سال جاری ۲۵میلیون تومان وام از محل طرح ویژه با کارمزد ۵ درصد و در انبوه سازی ها با کارمزد ۴ درصد در اختیار متقاضیان قرار می دهیم.

  مدیر کل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی استان تهران گفت: بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی از محل اعتبارات ومنابع داخلی، تفاهم نامه ای با بانک قرض الحسنه مهر ایران امضا کرده است که تا سقف ۸ میلیون تومان نیز به منظور تخریب و نوسازی خانه های فرسوده در اختیار متقاضیان قرار دهد.

  وی عنوان کرد:در صورتی که این افراد شناسایی شده توانایی تکمیل واحد را نداشته باشند حداکثر تا سقف ۸میلیون تومان هم می توانیم از محل اعتبارات صندوق کمیته امداد امام خمینی به صورت بلاعوض برای تکمیل واحدهای مسکونی پرداخت کنیم.

  صالحی بیان داشت :درحال حاضر ۲۲۶۹۱۸ واحد مسکونی در سطح استان وجود دارد که ۱۴۳۰۰ واحد آن نامقاوم هستند و در مجموع ۶۳ درصد واحدهای روستایی نا مقاوم است.
  وی افزود:در پیشوا ۶۷۲۳ واحد مسکونی در روستاها وجود دارد که ۴۲۳۰ واحد از واحدهای شهرستان پیشوا نامقاوم هستند و در برابر حوادث و با زلزله ۵و ۶ ریشتر دوام نمی اورند.

  مدیر کل بنیاد مسکن استان تهران خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه هیچ سقفی برای تسهیلات وجود ندارد این بهترین فرصت است تا افراد هر تعداد باشند مراجعه کنند و هم از اعتبارات قرض الحسنه واعتبارات بلاعوض کمیته امداد استفاده کنند.

  وی افزود:امیدواریم فرصتی باشد که بتوانیم در شهرستان پیشوا حداقل یک یا دو شهرستان کم برخوردار را به صورت پایلوت تماما نوسازی کنیم.

  صالحی در پایان گفت: روستاهای محل اجرای طرح با هماهنگی فرماندار وبخشدار مشخص می شوند و در بحث تخریب و آوار برداری آنها به صورت رایگان از محل اعتبارات بنیاد مسکن کمک خواهیم کرد تا بتوانیم نوسازی را در این روستاهای پایلوت داشته باشیم.

  انتهای پیام/*

  ۲۹ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای