امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 23 ژوئن, 2019 | ساعت انتشار خبر : 14:08 | تعداد بازدید : 8709 نفر | امتیاز خبر :
 • موکب پیشوا در مراسم اربعین امسال

  اخرین هماهنگی ها برای راه اندازی موکب پیشوا برای اربعین امسال در حال اجراست.   به گزارش ندای پیشوا: امام جمعه پیشوا در جلسه کمیته اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: مردم پیشوا همواره نسبت ...

  اخرین هماهنگی ها برای راه اندازی موکب پیشوا برای اربعین امسال در حال اجراست.

   

  به گزارش ندای پیشوا: امام جمعه پیشوا در جلسه کمیته اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: مردم پیشوا همواره نسبت به اهل بیت علاقه و محبت داشته اند و به همین دلیل خواستار ایجاد یک موکب مستقل برای شهرستان به نام حضرت امامزاده جعفربن موسی الکاظم(ع) جهت خدمت به زوار امام حسین(ع) هستند.

  وی افزود: از سال گذشته پیگیر ایجاد موکب بودیم و امسال هم مطالبه مردم و هم هیئت های مذهبی و مسئولان است؛ لذا به این نتیجه رسیدیم که در بحث اسکان ورود کرده و به دنبال انتخاب مکانی مناسب جهت استقرار موکب هستیم.

  شیرزاد یعقوبی معاون فنی عمرانی فرماندار پیشوا نیز برپایی موکب را یکی از خواسته های مهم مردم شهرستان دانست و گفت: مجموعه شهرستان قصد دارد موکبی جهت اسکان زائران اربعین حسینی به ویژه زائران پیشوایی برپا کند.

  وی افزود: این اقدام با توجه به پیش بینی های صورت گرفته درخصوص افزایش تعداد زائران اربعین در سال جاری و کمبود فضای اسکان در عراق در این ایام صورت خواهد گرفت.
  ​​​​​​
  شهردار پیشوا هم گفت: گردهمایی بزرگ اربعین جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است و فرهنگ شیعی را ترویج می کند؛ لذا برای معرفی بهتر امام حسین(ع) و واقعه عاشورا برپایی موکب و خدمت به زائران کربلا کوچکترین کاری است که از ما بر می آید.

  وی افزود: با کسب مجوزهای لازم و اعلام برپایی موکب مستقل برای پیشوا و پس از تصویب شورا و کمیته تطبیق، منابع دولتی شهرستان نیز برای همین موکب هزینه خواهد شد.

  قمی عضو شورای اسلامی شهر نیز گفت: شهرداری پیشوا سال گذشته موکب حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) را در مسیر زائران امام رضا(ع) برپا و با استفاده از ظرفیت هیئت های مذهبی و مردم اداره شد.

  وی گفت: درصورت تعیین مکان مناسب جهت استقرار موکب برای اسکان زائران شهرداری و شورای اسلامی شهر همکاری لازم را در خصوص تجهیز این موکب انجام می دهند.

  همچنین مقرر شد جمعی از مسئولان شهرستان پیشوا از محل پیشنهادی برای استقرار موکب شهرستان پیشوا بازدید کرده و در صورت مناسب بودن شرایط، مراحل بعدی استقرار موکب طی شود.

  ۹۸۲ total views, 4 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای